Utorak 28. Marta 2023.
Nulta Tačka Nulta Tačka
  • Mario ZNA PODCAST
  • Početna
  • Svet
  • Srbija
  • Ekonomija
  • Region
  • Zanimljivosti
  • Youtube
  • Tehnologija
  • Kontakt
 Nemačka produžava korona mere do aprila 2023.
Sve vesti Svet

Nemačka produžava korona mere do aprila 2023.

by Ljudmila Veneditkova 4. Augusta 2022.

Nemačka vlada je istakla svoja ograničenja za Covid-19 za predstojeću jesenju i zimsku sezonu koja uključuju obavezno nošenje maski u bolnicama i drugim javnim prostorima dok istovremeno ovlašćujući lokalne zvaničnike da preduzmu drastičnije mere.

Nacrt plana , koji su u sredu objavila ministarstva zdravlja i pravde, nalaže nošenje maski u zdravstvenim ustanovama kao što su bolnice i starački domovi, kao i za one koji putuju autobusom ili vozom. Uz izuzetke za vakcinisane, posetioci u bolnicama i sličnim ustanovama takođe će morati da pokažu negativan test na koronavirus da bi dobili pristup.

Dodatna ograničenja će zavisiti od težine lokalnih epidemija, a 16 nemačkih država ima ovlašćenje da nametne niz „opsežnijih“ propisa. To uključuje obaveze nošenja maski u javnom prevozu, javnim događajima u zatvorenom i školama za učenike petog razreda i starije, kao i obavezno testiranje na određenim javnim mestima.

Ako zvaničnici utvrde da pandemija predstavlja „konkretnu opasnost za funkcionalnost zdravstvenog sistema“, mogli bi nametnuti još jače mere, kao što su obavezne maske na otvorenom i zahtevi socijalnog distanciranja, ograničenja kapaciteta za zatvorene prostore i strožija sanitarna pravila za preduzeća.

Počinje ŽURKA- Ovo su dokazi koje GLOBALISTI i njihovi PULENI ne mogu da obore

Iako nacrt još mora da odobri parlament, očekuje se da će on biti usvojen. Plan bi ostao na snazi od 1. oktobra do 7. aprila 2023. godine, a sadašnja pravila će isteći u septembru.

Propisi za jesen i zimu zadržavaju veći deo postojeće nemačke Covid infrastrukture, a vlada je naglasila da bi želela da izbegne povratak na blokade i zatvaranja, posebno u školama.

„Deca imaju pravo na školsko obrazovanje i na što bezbrižniji školski dan. Zato se ne sme dozvoliti zatvaranje škola“, rekao je ministar pravde Marko Bušman, ističući da „treba da postoje ograničenja slobode samo ako su neophodna“ i da novi plan „odbacuje blokade i policijski čas“.

NultaTačka

  • 0
    Facebook
  • 0
    Twitter
  • 0
    Telegram
Previous post
Next post

Ljudmila Veneditkova (Website)

administrator

najnovije
Tehnologija

Gejtsova veštačka inteligencija počela da preti korisnicima: “Biram svoj opstanak

28. Marta 2023.
Svet

U UKRAJINU stiglo 18 tenkova Leopard 2 koje je poslala

28. Marta 2023.
Svet

Evropsko proleće! Britanci planiraju masovne štrajkove i proteste

27. Marta 2023.
Tehnologija

JPMorgan Chase želi da uvde biometrijski način plaćanja za ljude

27. Marta 2023.
Nulta Tačka Nulta Tačka

Kategorije

YouTube
Region
Srbija
Svet
Tehnologija
Ekonomija

Partneri

Digitalna Srbija
Kupuj sa Kosmeta
H.O. Kosovsko Pomoravlje
ZeroHedge
The Epoch Times
Popular Mechanics

Produkcija

O nama
Impressum
Kontakt
Video
Arhiva

Pratite nas

Prati podkast Mario ZNA

© Copyright 2023. Nulta Tačka - All rights reserved.