NEMAČKA: Razbijena Darknet mreža pedofila

Vlasti su uklonile tri foruma koji su korišćeni za distribuciju slika i video snimaka seksualnog zlostavljanja dece
Nemačka savezna kriminalistička policija (BKA) saopštila je u petak da je uklonila tri velika darknet foruma koji su distribuirali dečiju pornografiju. Sajtovi su imali više od milion registrovanih korisnika zajedno, što ih čini glavnim čvorištem za veoma nedozvoljen sadržaj.

Do sada su uhapšena četvorica osumnjičenih u vezi sa istragom koja je u toku. Trojica osumnjičenih privedena su širom Nemačke, dok je četvrti uhapšen u Brazilu.

Veruje se da je jedan od osumnjičenih, 21-godišnji muškarac iz istočne nemačke pokrajine Saksonije, glavni administrator foruma „BoyVids 6.0“, „Forbidden Love“ i „Child Porn Market“. Sajtovi su efektivno služili kao tržišta za razmenu nelegalnog sadržaja, pri čemu je „BoyVids 6.0“ imao oko 410.000 registrovanih korisnika u vreme zatvaranja, a „Zabranjena ljubav“ sa skoro 850.000.

Poslednji sajt je pokrenut tek u oktobru i nije uspeo da privuče značajnu publiku pre racije. Ipak, već je nudio oko 120 visoko kvalitetnih video zapisa, saopštila je policija.

NAŠ NAROD JE UGROŽEN! DOKLE ĆEMO SEDETI? DAMNJAN KNEŽEVIĆ U BUNKERU

Nemačka ministarka unutrašnjih poslova Nensi Fajzer pozdravila je kao „važnu borbu protiv širenja užasnih slika seksualnog nasilja nad decom“.

Borba protiv sajtova dolazi kao deo napora Berlina da suzbije širenje zabranjenog sadržaja, koji prikazuje seksualno zlostavljanje dece. Prošle godine, nemačka policija je zatvorila sajt „Boystown“, koji je bio među najvećim platformama za dečiju pornografiju koju ima darknet, sa oko 400.000 korisnika.

NultaTačka

Ne propustite

Bivši zvaničnik FBI-a: Trampov atentator Rajan Rut imao je „insajderske informacije“

Bivši zvaničnik FBI-a: Trampov atentator Rajan Rut imao je „insajderske informacije“

Bivši visoki zvaničnik FBI-a rekao je da veruje da je
UHVAĆENI! Pfizer prikrivao podatke o neefikasnosti njihove "spasonosne" vakcine

UHVAĆENI! Pfizer prikrivao podatke o neefikasnosti njihove „spasonosne“ vakcine

Farmaceutski gigant Pfizer je uhvaćen kako prikriva podatke koji pokazuju