Novo istraživanja pokazuje da bi „UBIRANJE KRVI OD MLADIH“ moglo da proizvede „BESMRTNOST“
Novo naučno istraživanje Univerziteta Stenford otkriva da „ubiranje krvi i delova tela mladih u nadi da će dostignuti besmrtnost“ više nije samo „fraza iz horor romana“, već izvodljiva činjenica.
Da stvarno.
Prema izveštaju lista Telegraph , istraživanje Stanforda pokazuje da „infuzija cerebrospinalne tečnosti mladih miševa starim miševima poboljšava funkciju mozga“, otvarajući vrata za slične primene na ljudima.
Nulta Tačka je nedavno prenela da je tim sa Stanforda ubrizgao tečnost iz miševa starih 10 nedelja u mozak 18-mesečnih miševa tokom sedam dana i otkrio da stariji miševi bolje pamte.
Detaljnije ispitivanje pokazalo je da je tečnost „probudila“ procese koji regenerišu neurone i mijelin – masni materijal koji štiti nervne ćelije u hipokampusu, memorijskom centru mozga.
🩸 Harvesting the blood and body parts of the young in the hope of achieving immortality has long been a trope in horror novels.
💉But now, scientists have found that cerebrospinal fluid infusions can regenerate the brain’s memory centre and may help to rejuvenate elderly bodies
— Telegraph Life (@TelegraphLife) May 15, 2022
Studija pokazuje da bi se isti proces mogao primeniti na istraživanja protiv starenja i da, “eksperimenti čak pokazuju da mlada krv sama po sebi može preokrenuti proces starenja, možda čak i izlečiti Alchajmerovu bolest.”
Elitisti i transhumanisti su dugo bili zainteresovani za prikupljanje materijala od mladih ljudi u pokušaju da produže život.
Bivši severnokorejski diktator Kim Jong-il rutinski je sebi davao inekcije mlade krvi, uzete od mladih devojaka (devica) u uverenju da će mu to pomoći da živi duže.
Izveštaj Telegrapha napominje da je „Žetva krvi i delova tela mladih u nadi da će postići besmrtnost već dugo poznata fraza u horor romanima i teorijama zavere.”
Očigledno, ne zadugo.
“Možda će proći samo nekoliko godina pre nego što se “transplantacije delova tela mladih” konačno presele sa stranica gotičkih horor romana na kliniku”, piše Sarah Knapton.