Oglasio se Fico posle pobede na izborima u Slovačkoj: Prioritet je zaustavljanje migranata

Oglasio se Fico posle pobede na izborima u Slovačkoj: Prioritet je zaustavljanje migranata

Prioritet nove slovačke vlade će biti uspostava kontrole na granici sa Mađarskom kako bi se zaustavio priliv ilegalnih migranata, izjavio je danas pobednik parlamentarnih izbora i lider stranke Smer-SSD Robert Fico.

„Jedna od prvih odluka vlade mora da bude obnavljanje granične kontrole sa Mađarskom“, poručio je Robert Fico na konferenciji za medije, prenosi Rojters.

On je dodao da su kontrole potrebne duž čitave slovačke granice sa Mađarskom.

Fico je vodio snažnu kampanju protiv ilegalne migracije uoči izbora, kritikujući prelaznu vladu što nije učinila više i što nije suspendovala evropska šengenska pravila.

Pored toga jasan je stav Ficoa po pitanju ukidanja dalje pomoći Ukrajini.

Predstavnici „Progresivne Slovačke“ rekli su za medije da će učiniti sve što mogu kako bi sprečili Roberta Fica da formira vladu.

Za razliku od njega, Vučić i dalje rado prima ilegalne migrante bez dokumenata, ulaze u Srbiju kao da granica ne postoji. Osim toga su i naoružani „do zuba“, bacaju bombe i pucaju iz kalašnjikova u selima oko Subotice, dok se građani Srbije ubrzano razoružavaju.

Na jučerašnjim izborima najviše glasova je osvojila stranka Smer-SSD bivšeg premijera Roberta Fica za koju je glasalo 22,94 odsto građana, dok je drugoplasirana Progresivna Slovačka (PS) sa 17,96 procenata glasova.

Na izbore je izašlo više od 68 odsto birača.

NultaTačka

Ne propustite

Ministar unutrašnjih poslova Francuske: RADIKALNI ISLAM je najveća pretnja za bezbednost, ne DESNIČARSKA IDEOLOGIJA

Ministar unutrašnjih poslova Francuske: RADIKALNI ISLAM je najveća pretnja za bezbednost, ne DESNIČARSKA IDEOLOGIJA

Radikalni sunitski islam je najveća prijetnja terorizma s kojom se
Ukrajinci će slaviti Božić 25.decembra jer ih 7.januar podseća na Ruse

Ukrajinci će slaviti Božić 25.decembra jer ih 7.januar podseća na Ruse

Nekanonska Pravoslavna crkva Ukrajine dozvolila je da se najveći hrišćanski