Oglasio se PATRIJARH PORFIRIJE: Zgrožen sam, nasilje je protivno svih hrišćanskih načelima

Oglasio se PATRIJARH PORFIRIJE: Zgrožen sam, nasilje je protivno svih hrišćanskih načelima

„Zgrožen sam saznanjem da je i treća studentkinja teško povređena, ovoga puta u već ranjenom Novom Sadu. Očekujem da krivci za ova i sva druga krivična dela budu kažnjeni u skladu sa zakonom. Kao i uvek, i ovog puta podsećam da nasilje nikada nikome ništa dobro nije donelo. Nasilje je protivno svim hrišćanskim načelima i kao takvo je neprihvatljivo, a posebno prema našim studentima“, naveo je patrijarh, a saopštila SPC.

On je dodao da je poslednji trenutak da svako od nas učini koliko do njega stoji da se mržnja i sukobi odmah zaustave.

„Najveću odgovornost imaju oni koji imaju najveću moć“, naveo je Porfirije.

On je pozvao sve da se vrate osnovnim ljudskim i hrišćanskim vrednostima.

„Molim se Bogu da nam vrati razum, mir i ljubav, koji u ovom teškom trenutku nedostaju“, poručio je patrijarh.

Novosadski studenti u blokadi objavili su da su grupu njihovih kolega noćas napale nepoznate osobe i da je tom prilikom jedna devojka teško povređena.

Osnovno javno tužilaštvo u Novom Sadu naložilo je da se odredi policijsko zadržavanje od 48 sati za K.S. (1995), R.D. (2003), B.N. (2003) i D. G. (2003) zbog postojanja sumnje da su u saizvršilaštvu prošle noći izvršili dva krivična dela nasilničko ponašanje i jedno krivično delo teška telesna povreda, a u vezi sa napadom na studente.

NultaTačka

Ne propustite

Haos vlada ulicama Amerike dok epski talas zločina teroriše naciju

Haos vlada ulicama Amerike dok epski talas zločina teroriše naciju

Ako ste se nadali da će Sjedinjene Države postati društvo
Panika na Kineski način! Vlasti u Pekingu zatvaraju sve redom zbog korone

Panika na Kineski način! Vlasti u Pekingu zatvaraju sve redom zbog korone

Grad od 22 miliona stavovnika zatvorio je škole i brojne