Olimpijski zvaničnik koji opravdava da se muškarci bore protiv žena u boksu bio je izvršni direktor globalističkog Svetskog ekonomskog foruma
Među brojnim kontroverzama oko Olimpijskih igara u Parizu 2024. bilo je i pitanje dozvoljenosti muškim bokserima da se bore protiv ženskih protivnica u ženskim disciplinama.
Dva muška boksera su dobila dozvolu da se bore protiv žena na Olimpijadi, uprkos tome što su prethodno pali na testovima pola.
Imane Kelif iz Alžira i Lin Ju-Ting sa Tajvana ranije su imali zabrane na svetskim prvenstvima nakon što se pokazalo da pokušavaju da sakriju svoj muški pol da bi se takmičili kao žene.
Obojica muškaraca su diskvalifikovana sa Svetskog prvenstva u boksu za žene u martu 2023. u Nju Delhiju, nakon što je naložen niz DNK testova zbog zabrinutosti oko pola nekih od učesnika.
U to vreme Umar Kremlev, predsednik Međunarodne bokserske asocijacije (IBA), otkrio je da su testovi dokazali da sportisti – uključujući Kelifa i Ju-Tinga – imaju „XY hromozome“, što znači da su muškarci.
Šta se desilo?! Imamo još jako malo vremena kao narod | Duško Kuzović | Mario Zna, 289 Uživo
On je dodao da su „otkrili sportiste koji su pokušavali da prevare svoje kolege i pretvaraju se da su žene“.
Ipak, Međunarodni olimpijski komitet (MOK) saopštio je da su dva borca dobila sve dozvole da se takmiče protiv pravih žena.
„Svi sportisti koji učestvuju na bokserskom turniru Olimpijskih igara u Parizu 2024. poštuju uslove takmičenja i pravila za prijavu, kao i sve važeće medicinske propise“, saopštio je MOK.
MOK je odbio da pruži detalje o tome kako je njihov pol utvrđen i naznačio je da DNK testovi nisu uzeti.
Međutim, ni Khelif ni Yu-Ting ne tvrde da su „transrodne osobe“, jer oba sportista lažno tvrde da su „žene“.
Imane Kelif, za koga je dokazano da ima muške hromozome (XY), izbačen je sa prošlogodišnjeg svetskog prvenstva nakon što nije prošao na DNK testovima koji su sprovedeni da bi se utvrdila rodna kvalifikacija.
Na Olimpijskim igrama u Parizu pobedio je svoju prvu protivnicu, Italijanku Anđelu Karini, pravu ženu.
Karini je bila primorana da napusti borbu nakon samo 46 sekundi jer su Kelifovi udarci bili „previše snažni“.
Na snimku sa meča vidi se da je Karini tokom kratke borbe zadobila nekoliko snažnih udaraca u glavu.
Nakon borbe, Alžirski bokserski savez je likovao Kelifovom „pobedom“.
ILONA MASKA napao rođeni SIN koji za sebe tvrdi da je ŽENA: “Moj otac nikada nije ušao u crkvu” https://t.co/sCsMuWPhHC
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) August 10, 2024
Međutim, zvaničnici Međunarodnog olimpijskog komiteta (MOK) sada se suočavaju sa žestokom reakcijom.
Još jedan bokser se takođe takmičio u ženskoj konkurenciji – Lin Yu-ting sa Tajvana.
Takođe je diskvalifikovan sa svetskog prvenstva u boksu za žene 2023. zbog pada na testu podobnosti polova.
On je brutalno „osvojio“ svoj prvi meč u ženskoj olimpijskoj konkurenciji.
Predsednik Profesionalne bokserske asocijacije Bari Mekgigan, bivši svetski šampion u pero kategoriji, rekao je da je bila „šokantna“ i „patetična“ odluka da se dozvoli „muškarcu“ da se bori sa ženama.
Umar Kremlev, predsednik Međunarodne bokserske asocijacije (IBA), rekao je nakon serije DNK testova da je udruženje „otkrilo sportiste koji su pokušavali da prevare svoje kolege i pretvarali se da su žene“.
Kremljev je tvrdio da su testovi „dokazali da imaju XY hromozome i da su stoga isključeni sa sportskih događaja“.
IBA definiše ženu, devojku ili devojčicu kao „pojedinca sa hromozomom XX“, a muškarce, momke ili dečake kao „pojedince sa hromozomom XY“.
MOK, međutim, definiše pol „identitetom“ koji sportista odabere da upiše u svoj pasoš.
Sada je otkriveno da je zvaničnik u središtu olimpijskog spora oko pola, portparol MOK-a Mark Adams, bivši izvršni direktor globalističkog Svetskog ekonomskog foruma (WEF).
Adams je bio direktor komunikacija u WEF-u 10 godina pre nego što je preuzeo ulogu u MOK-u.
Takođe se ispostavilo da je Adams bio kum na venčanju levičarskog britanskog premijera Kira Starmera, koji je naveden kao jedan od „ljudi“ WEF-a.
Adams je tvrdio da je zabrinutost zbog muškaraca koji se bore protiv žena deo „lova na veštice“ protiv boksera Imane Khelif i Lin Ju-ting.
On poznaje Starmera otkako su njih dvojica zajedno bili u školi.
Odgovarajući na Kelifovu „pobedu“, Adams je rekao novinarima:
„Testosteron nije savršen test. Mnoge žene mogu da imaju testosteron, koji je u onome što bi se nazvalo ‘muški nivo’, i dalje su žene, i dalje se takmiče kao žena…
„Nadam se da smo se svi složili da ne pozivamo ljude da se vrate u loša stara vremena testiranja pola, što je bila užasna stvar i siguran sam da se svi slažemo da to nije put napred u ovoj situaciji.”
Međutim, Adams nije razjasnio zašto bi jednostavno testiranje DNK bilo „užasna stvar“.
Pored toga, Adams je čak lažno izjavio da su oba muška boksera „rođene žene“.
2014. godine, Adams je Kira Starmera nazvao „mojim starim prijateljem“ pošto mu je čestitao na izboru za kandidata laburista za Sent Pankras i Holborn na opštim izborima 2015.
Kada je ser Kir kasnije izabran 7. maja, Adams je napisao: „Čestitam sjajnom momku”.
Prema izveštaju The Telegraph-a, Adams, koji se pridružio MOK-u kao njegov direktor komunikacija 2009. godine, bivši je novinar.
Radio je na Bi-Bi-Siju, ITN-u i EuroNews-u pre nego što je proveo 10 godina na izvršnoj funkciji u WEF-u.
„G. Adams živi u Lozani otkako je započeo svoju ulogu u MOK-u, pošto je živeo i radio u Ženevi tokom svog boravka na Svetskom ekonomskom forumu“, navodi Telegraf.