Otvoren prvi EVROPSKI LOGOR za migrante u Albaniji! ITALIJA poslala prvi brod, stižu desetine hiljada afrikanaca
Italijanska počela je da šalje ilegalne migrante iz Italije u novonastale logore u Albaniji, a prvi brod je isplovio sa ostrva Lampeduza i stigao u sredu.
„Prvi brod koji će odvesti migrante u centre za repatrijaciju postavljene u Albaniji napustio je Lampeduzu“, rekla je poslanica Sara Kelani za Il Giornale prilikom polaska. „Izgradili smo repliciran i efikasan model za upravljanje tajnim dolascima, ublažavanje migracionog pritiska na Italiju i jačanje naše unutrašnje bezbednosti.
NOVO! DOBRO POSLUŠAJTE REČI OVOG MLADOG ČOVEKA
Preseljenja migranata predstavljaju plod dugo očekivanog plana vlade Meloni u Rimu, koja je pregovarala sa Tiranom o smeštanju do 36.000 migranata godišnje u pritvorske centre.
Petogodišnji ugovor od 670 miliona evra (730 miliona dolara/560 miliona funti) omogućiće migrantima da budu držani na moru dok se njihovi zahtevi za azil procesuiraju, a ne da se dozvoli da ilegalci ostanu u Italiji. Dok će centri biti u Albaniji, Italija će i dalje biti odgovorna za bezbednost, a imovina će tehnički ostati pod italijanskom jurisdikcijom.
Prema šemi, migranti će biti zadržani do četiri nedelje u pritvorskim centrima. Ukoliko ih italijanske vlasti smatraju dostojnim azila, biće prebačeni u migrantske centre u Italiji. Međutim, ako se utvrdi da su njihovi zahtevi lažni, biće vraćeni u zemlju porekla.
Rim se nada da će slanje migranata direktno u Albaniju odvratiti dalje pokušaje ilegalaca da dođu do njihovih obala, iako je malo verovatno da će svi ilegalci biti uklonjeni u okviru šeme.
Vlada Melonijeve se u početku suočila sa kritikama zbog toga što nije ispunila svoje tvrdolinijaške predizborne stavove o ilegalnoj imigraciji, kao što je obećanje da će uvesti pomorsku blokadu u Mediteranu kako bi sprečila ilegalne prelaze, što se nikada nije ostvarilo.
Ovakvo uklanjanje migranata kritikovano je od strane globalističkih institucija, a iz Amnesti internešenel rekli su da su „jako zabrinuti zbog mogućih kršenja ljudskih prava u vezi sa merama predviđenim protokolom, posebno u vezi sa generalizovanim pritvorom, automatskim pritvorom i pretresom. i spasilačke operacije na moru, smatrajući to kršenjem svojih međunarodnih obaveza od strane Italije.”