Otvorena su birališta u Francuskoj! Zapadnjaci strahuju od Le Penove

Otvorena su birališta u Francuskoj! Zapadnjaci strahuju od Le Penove

Gotovo 49 miliona Francuza danas izlazi na drugi krug predsedničkih izbora u nadmetati aktuelni predsednik i centrista Emanuel Makron i kandidatkinja ekstremne desnice Marin Le Pen.

Najnovije ankete javnog mnjenja, prognoziraju da će Makron pobediti sa 57 odsto glasova u odnosu na Le Pen, koja bi mogla da dobije desetak procentnih poena manje. Margina pobede ipak bila bi manja nego na izborima 2017. godine, ocenjuje Politiko.

O novom predsedniku odlučivaće skoro 49 miliona birača, a procenjuje se da bi izlaznost mogla da bude oko 72 odsto.

I dok Makron verovatno ima najveće šanse za reizbor u odnosu na svoje prethodnike, Le Penova se bori za svoju političku budućnost, jer bi poraz u trećem pohodu na Jelisejsku palatu izazvao promene na čelu njene partije Nacionalno okupljanje.

Makron, koji je osvojio veću podršku od svoje rivalke u prvom krugu, rekao je u međuvremenu da ništa ne uzima zdravo za gotovo i da traži širu podršku.

Oni su nekoliko dana pre drugog kruga predsedničkih izbora suočili mišljenja u TV debati, u kojoj su pokušali da ubede građane ko je u boljoj poziciji da poboljša kupovnu moć Francuza i da uspešno vodi spoljnu politiku zemlje.

NultaTačka/Mediji

Ne propustite

NATO će sledeće nedelje održati planirane nuklearne vežbe

NATO će sledeće nedelje održati planirane nuklearne vežbe

Jer, naravno, to je fantastičan tajming… NATO planira da izvede
Velika studija potvrđuje da vakcine protiv kovida menjaju ličnost i emocije ljudi

Velika studija potvrđuje da vakcine protiv kovida menjaju ličnost i emocije ljudi

Alarmantna studija izazvala je veliku zabrinutost oko mRNA „vakcina“ nakon