Ove zemlje planiraju da zabrane uvoz ruskog zlata- Odluka će biti objavljena na samitu G7
London kaže da će zabrana novog uvoza ruskog zlata biti objavljena na samitu G7
Britanija i SAD, zajedno sa saveznicima kao što su Japan i Kanada, treba da objave zabranu novog uvoza ruskog zlata tokom samita lidera G7 danas, navodi se u saopštenju britanske vlade.
„Ova mera će imati globalni domet, isključiti robu sa formalnih međunarodnih tržišta“ i imati „ogromni uticaj“ na potencijal Moskve da generiše prihod širom sveta, navodi se u saopštenju, dodajući da je korak podržan centralnom ulogom Londona u trgovina metalima.
Isporuke između Rusije i Londona smanjene su skoro na nulu otkako su zapadni saveznici uveli sankcije Moskvi bez presedana zbog njene vojne operacije u susednoj Ukrajini. Londonska asocijacija tržišta poluga, koja postavlja standarde za tržište, uklonila je ruske prerađivače zlata sa svoje akreditovane liste u martu.
Ranije ove nedelje, Rojters je izvestio da lideri EU razmatraju zlato kao jednu od meta za sledeću rundu sankcija Rusiji. Izvor agencije, međutim, nije pojasnio da li će taj potez pogoditi izvoz zlata, uvoz ili oboje.
Mera koju je najavio London odnosiće se na zlato koje po prvi put napušta Rusiju, a očekuje se da će Ministarstvo finansija SAD izdati zabranu u utorak, rekla je osoba upoznata sa planom, a citira Blumberg.
Vašington je u aprilu zabranio američkim pojedincima da učestvuju u transakcijama u vezi sa zlatom sa ruskom Centralnom bankom, Fondom nacionalnog bogatstva i Ministarstvom finansija.
Ovo je opasnije od VIRUSA i RATA-Kontrola uma kroz APOKALIPTIČNE NASLOVE
Dok su zapadne sankcije u velikoj meri zatvorile evropska i američka tržišta za zlato iz drugog najvećeg rudara poluga na svetu, očekuje se da će potez G7 potpuno odvojiti Rusiju od dva najveća svetska trgovinska centra, Londona i Njujorka.
Prema podacima UN Komtrejda, koje je citirala agencija, 15 milijardi dolara ruskog zlata koje je stiglo u London prošle godine čini 28 odsto uvoza zlata u Ujedinjeno Kraljevstvo. Rusija i dalje ima opciju da plemeniti metal prodaje direktno rafinerijama ili da traži nove kupce, poput Kine, Indije i Bliskog istoka, koji nisu podržali sankcije i nisu deo G7.