„Pakt za budućnost“ UN traži stalna ovlašćenja za hitne slučajeve kako bi upravljali svakom vanrednom situacijom
UN su spremne da iznesu dalekosežan plan za obezbeđivanje ovlašćenja za vanredne situacije koja bi omogućila globalnom telu da vodi „zajedničku agendu“ za sve nacije tokom bilo kakvih „složenih globalnih šokova“ kao što je nova pandemija.
Federalist izvještava da će plan biti finaliziran na ‘Samitu budućnosti’ u septembru 2024. godine, gde će UN usvojiti ‘Pakt za budućnost’, kako bi uključile politike koje su navedene u ‘Našoj zajedničkoj agendi’ globalističkog tela.
Jedna takva politika je „platforma za hitne slučajeve“ tokom bilo kakvih događaja koji imaju globalni uticaj koji bi UN-u dali autoritet da „aktivno promovišu i podstiču međunarodni odgovor koji stavlja principe jednakosti i solidarnosti u centar svog rada“.
U izveštaju se napominje da su neki detalji platforme za hitne slučajeve izneti u dokumentu iz marta u kome je generalni sekretar UN izjavio „Predlažem da Generalna skupština da generalnom sekretaru i sistemu Ujedinjenih nacija stalno ovlašćenje da se sastaju i automatski operacionalizuju Platformu za hitne slučajeve u slučaju budućeg složenog globalnog šoka dovoljnog obima, ozbiljnosti i dometa“.
Bajden “ne zna” kako je kokain dospeo u Belu Kuću – Možda da pita sina?https://t.co/ugwu6YBuvg
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) July 6, 2023
U radu se navodi nekoliko primera šta bi moglo da izazove organe za vanredne situacije, uključujući „veliki klimatski događaj“, „buduće rizike od pandemije“, „prekid globalne digitalne veze“, „veliki događaj u svemiru“ i generičke „nepredviđene rizike“, (‘događaji crnog labuda)“.
Dalje sugeriše da bi UN imale moć da nadgledaju „zainteresovane strane“ u svetu, uključujući akademike, vlade, aktere iz privatnog sektora i „međunarodne finansijske institucije“ kako bi osigurale da postoji jedinstven, globalni odgovor na bilo koju krizu.
U dokumentu se dalje sugeriše da bi takva ovlašćenja „obezbedila da svi akteri koji učestvuju preuzmu obaveze koje mogu značajno doprineti odgovoru i da se smatraju odgovornim za ispunjavanje tih obaveza“.
Takođe se navodi da, iako bi organ za vanredne situacije imao početni konačan životni vek, UN bi mogle da ga produže na neodređeno vreme ako bi to smatrale za shodno.
U federalističkom izveštaju se navodi da je Bajdenova administracija podržala predlog u više navrata, što je navelo reportera Džastina Haskinsa da upozori da „ako se odobri platforma za hitne slučajeve, Sjedinjene Države kakve poznajemo mogle bi prestati da postoje“, a to svakako važi za čitav svet.
Nulta Tačka/InfoWars