Papa, Gejts i mnogi drugi ostali bez plave kvačice na Tviter profilima
Tviter je u četvrtak počeo da uklanja stare plave kvačice sa korisničkih profila, a poznate ličnosti, uključujući pop ikonu Bijonse, papu Franju i Gejtsa, izgubile su svoje verifikovane statuse.
Neke ličnosti poput košarkaške zvezde Lebrona Džejmsa i autora Stivena Kinga i dalje su imale svoje kvačice.
Autor „Isijavanja“ King, koji je ranije prozivao Maska, napisao je na Tviteru: „Moj Tviter nalog kaže da sam se pretplatio na Tvitter Blue. Nisam. Moj Tviter nalog kaže da sam dao broj telefona. nisam.“
Mask mu je uzvratio na Tviteru: „Nema na čemu, namaste“, sa emodžijima sklopljenih ruku.
The Verge je objavio da Džejms Lebron, koji je ranije rekao da neće platiti verifikaciju, nije platio da zadrži kvačicu.
NE PROPUSTITE NAJNOVIJU EPIZODU PODCASTA MARIO ZNA
Mask je posebno tvitovao: „Plaćam nekoliko lično“, a kasnije je tvitovao „Samo Šatner, Lebron i King“, misleći na glumca iz Zvezdanih staza Vilijama Šatnera, koji se prošlog meseca požalio da je primoran da plati da bi zadržao svoju plavu kvačicu.
Među onima koji su izgubili svoje značke bili su bivši američki predsednik Donald Tramp, suosnivač korporacije Microsoft Bil Gejts i rijaliti TV zvezda Kim Kardašijan.
Pod Maskovim vlasništvom, Tviter je promenio način na koji deli željene plave kvačice koje su ranije date poznatim pojedincima, novinarima, rukovodiocima, političarima i ustanovama nakon provere njihovog identiteta.
Oni su služili kao znak autentičnosti.
Mask je u novembru rekao da će Tviter početi da naplaćuje 8 dolara mesečno za bedž u pokušaju da pokrene nove tokove prihoda mimo oglašavanja.
👉 18 pedofila uhapšeno zbog trgovine decom u Finger Lakes-u – u istom regionu koji je na tetovaži Hantera Bajdena https://t.co/qE9PXN34ih
— Nulta Tačka (@ProdukcijaNT) April 20, 2023
Kompanija je kasnije ponudila kvačice u drugim bojama, zlatnim za preduzeća i sivim za vladine i multilateralne organizacije i zvaničnike.
Takođe je počeo da prikazuje oznake kao što su „povezano sa državom“ i „automatizovano od strane“ na nalozima da bi se pokazalo kada je nalog povezan sa vladom ili je bot.
Američki neprofitni Nacionalni javni radio (NPR) prestao je da objavljuje sadržaj na svoja 52 zvanična Tviter kanala nakon što ga je Tviter nazvao „medijima povezanim sa državom“, a kasnije „medijima koje finansira vlada“.
Javni emiter Kanadska radiodifuzna korporacija (CBC) takođe je pauzirao svoje aktivnosti na Tviteru i sukobio se sa Maskom oko Tviterove definicije finansiranja od vlade.