Plaćanje otiskom dlana se pokreće u Kini i SAD

Tencent-ov WeChat sada omogućava korisnicima da plaćaju pomoću otiska dlana. Aplikacija već podržava biometriju lica i otiska prsta.

Prema izveštaju kompanije Tech Planet, tehnologiju otiska na dlanu isprobali su trgovci u Šenženu, četvrtom po veličini kineskom gradu po broju stanovnika.

Da bi koristili tehnologiju, korisnici prvo moraju da upišu svoj otisak dlana, nakon čega će moći da koriste dlan za plaćanje u prodavnicama sa beskontaktnim skenerima otiska dlana.

U srodnim vestima, Amazonova tehnologija plaćanja otiskom dlana Amazon One sada je dostupna na još tri koncesiona područja u Climate Pledge Areni, u kojoj se nalaze Ženska nacionalna košarkaška asocijacija Sijetla i timovi Nacionalne hokejaške lige.

 

Nulta Tačka/ReclaimTheNet

Ne propustite

Откривен нови морски гмизавац из доба Јуре: „Аждаја с мачем“ пронађена у Енглеској

Откривен нови морски гмизавац из доба Јуре: „Аждаја с мачем“ пронађена у Енглеској

На чувеној Јурској обали Велике Британије откривен је скелет нове
Ukrajince čeka strašna zima - Bivši francuski general

Ukrajince čeka strašna zima – Bivši francuski general

Bivši načelnik štaba francuskog vazduhoplovstva upozorio je da će Kijev