Potpiruju sukob neviđenih razmera! Amerika odobrila NATO-u da šalju borbene avione Ukrajini

Potpiruju sukob neviđenih razmera! Amerika odobrila NATO-u da šalju borbene avione Ukrajini

Američki državni sekretar Entoni Blinken otkrio je danas da su SAD dale zeleno svetlo NATO članicama da, ukoliko one to žele, pošalju Ukrajini borbene avione.

U svom intervjuu za CBS danas, Entoni Blinken takođe je rekao da Amerika i njeni evropski partneri zajedno razmatraju mogućnosti zabrane uvoza ruske nafte.

Upitan da li bi Amerika odobrila Poljskoj – NATO članici – da pošalje Ukrajini borbene avione, Blinken je rekao da su SAD to već odobrile.

https://twitter.com/FaceTheNation/status/1500500042678943745?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1500500042678943745%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fnova.rs%2Fsvet%2Famerika-odobrila-nato-clanicama-da-salju-borbene-avione-ukrajini-ukoliko-zele%2F

„To dobija zeleno svetlo. Mi zapravo trenutno razgovaramo sa našim poljskim prijateljima o tome kako bismo mogli da ispunimo njihove potrebe ukoliko zaista odluče da pošalju borbene avione Ukrajincima“, kazao je državni sekretar SAD Entoni Blinken.

Kako piše američki list u tekstu o Blinkenovom intervjuu, potparol Bele kuće rekao je CBS-u da Bajdenova administracija procenjuje kako bi Poljskoj mogla da nadoknadi avione koje bi ona poslala Ukrajini, kao i da se oni trenutno bave pitanjem kako bi ti borbeni avioni bili prebačeni iz Poljske u Ukrajinu.

Kadirov dao ponudu Zelenskom: Predaj se i kod Putina ću da ti sredim azil

NAJNOVIJI INTERVJU IZ BUNKERA! MARIO ZNA I LUKA MAKSIMOVIĆ – Krimosi su pošteniji od uglađenih političara

Nulta Tačka/Agencije

Ne propustite

MEJNSTRIM MEDIJI SU POKUŠALI OVO DA SAKRIJU! ŠIROM ITALIJE SE SINOĆ PROTESTOVALO

MEJNSTRIM MEDIJI SU POKUŠALI OVO DA SAKRIJU! ŠIROM ITALIJE SE SINOĆ PROTESTOVALO PROTIV KOVID TIRANIJE (VIDEO)

Mejnstrim mediji namerno su po ko zna koji put propustili
„Cognify“ je buduća mašina za kontrolu uma za disidente

„Cognify“ je buduća mašina za kontrolu uma za disidente

Hashem Al-Ghaili je nedavno modelirao koncept distopije „zatvor budućnosti“. Pod