Profesorka iz Britanske komunističke partije, koja je podržavala metode nadzora tokom kovida, pridružuje se SZO
Svetska zdravstvena organizacija (SZO) ima novu šeficu Tehničke savetodavne grupe za uvid u ponašanje i nauku o zdravlju – a ona je profesorka Suzan Miči.
Miči, direktorka Centra za promenu ponašanja na Univerzitetskom koledžu u Londonu, prethodno je savetovala vladu svoje zemlje o kovidu, a poslednjih 40 godina provela je kao članica Komunističke partije Velike Britanije.
U svojoj savetodavnoj ulozi u Velikoj Britaniji, Miči je stekla ime kao nepokolebljivi zagovornik izuzetno strogih ograničenja vezanih za kovid. U nekom trenutku prošle godine dala je radikalnu izjavu gde je rekla da se maske i nalozi socijalnog distanciranja nastave „zauvek“.
Govoreći za Channel 5 u junu 2021., Miči je izjavila da su i maske i socijalno distanciranje potrebni kao dugoročne mere ne samo za borbu protiv koronavirusa, već i drugih bolesti.
Profesorka je u isto vreme veliki šampion mera nadzora, digitalnih testova i upozorenja o praćenju kontakata, graničnih kontrola i vakcinalnih pasoša (u kontekstu kovida), opisujući ih kao suštinske.
Oni koji su nezadovoljni ponašanjem britanske vlade i SZO tokom godina pandemije nisu pozdravili imenovanje, a neki korisnici društvenih medija izrazili su nevericu da bi SZO kao diskreditovana organizacija mogla postati još gora – videvši dokaz da upravo jeste jer im se Miči pridružila.
U Velikoj Britaniji, Miči je bila član vladinog savetodavnog tela SAGE, koje je kritikovano zbog toga što se više puta oslanjalo na modele koji su se pokazali pogrešnim kada su davali preporuke za ograničenja usled Covid-a.
Miči je takođe govorila o potrebi nametanja mera koje bi proizvele maksimalno suzbijanje virusa širom sveta, a sada u svojoj novoj ulozi u zdravstvenoj agenciji UN-a, možda će imati priliku da dalje unapredi svoj plan kako se pandemija bude produžavala.
Savetodavna grupa SZO je, prema podacima sa sajta, sastavljena od stručnjaka iz oblasti ekonomije, psihologije i antropologije, a njena svrha je da inkorporira nauku o ponašanju u aktivnosti SZO, kao i u nacionalne politike zemalja članica.