Protesti u Nemačkoj zbog teške situacije u energetskom sektoru

Protesti u Nemačkoj zbog teške situacije u energetskom sektoru

Hiljade demonstranata demonstriralo je u istočnoj Nemačkoj protiv energetske politike savezne vlade i krize u Ukrajini, prenosi DPA, pozivajući se na službenike za sprovođenje zakona.

„Hiljade ljudi ponovo je izašlo na ulice u Saksoniji, Tiringiji i Saksoniji-Anhaltu u ponedeljak uveče. U nizu gradova protestovali su zbog takvih posledica ukrajinske krize kao što su visoke cene energenata i politika savezne vlade“, navodi agencija.

Više od 7.000 ljudi učestvovalo je u protestima, saopštila je policija. Demonstracije, koje se već tradicionalno organizuju ponedeljkom, protekle su uglavnom u mirnoj atmosferi. Najveći protesti bili su u gradovima Erfurt, Magdeburg i Lajpcig.

Većinu protestnih šetnji organizuju snage rivalskih partija Levica i AfD. Prema navodima policije, ovoga puta, nekoliko meseci kasnije, na ulice je svojim demonstracijama izašao i desničarski populistički pokret Pegida.

Protesti u Nemačkoj zbog teške situacije u energetskom sektoru u poslednje vreme su sve učestaliji.

Oko 20.000 ljudi okupilo se u subotu u Berlinu i nekoliko drugih gradova tražeći, između ostalog, ciljane beneficije za ljude sa niskim primanjima, zamrzavanje stanarine, porez na bogatstvo i više obnovljivih izvora energije kako bi postali nezavisni od uglja i gasa.

Nulta Tačka/SrbinInfo

Ne propustite

Ukrajinci masovno odbijaju mobilizaciju - prenose Zapadni mediji

Ukrajinci masovno odbijaju mobilizaciju – prenose Zapadni mediji

Ukrajinske trupe zadužene za pronalaženje onih koji izbegavaju regrutovanje žalile
Slovačka vlada odobrila platformu za poređenje cena hrane kao borbu protiv inflacije

Slovačka vlada odobrila platformu za poređenje cena hrane kao borbu protiv inflacije

Kabinet slovačkog premijera Roberta Fica odobrio je predlog za stvaranje