Putin: Zapad gura Rusiju IZA „crvene linije“

Vladimir Putin je u ponedeljak na sastanku sa najvišim zvaničnicima ruskog Ministarstva odbrane izjavio da Zapad gura Rusiju preko njene crvene linije nedavnim eskalacijama korišćenja Ukrajine za bombardovanje duboko u Rusiji.

Taktika je vrlo jednostavna: guraju nas na ‘crvenu liniju’, sa koje ne možemo da se povučemo, mi počinjemo da odgovaramo i onda oni odmah uplaše svoje stanovništvo – nekada je to bilo sa sovjetskom pretnjom, a sada sa ruska pretnja“, rekao je Putin u ponedeljak, prenosi Hafington post.

Ruski predsednik je takođe razgovarao o planovima SAD za razmeštanje naprednijih raketnih sistema u blizini ruskih granica, navodeći da je deo tog raspoređivanja već u toku.

„Aktivnost SAD na stvaranju i pripremi za raspoređivanje kopnenog visokopreciznog udarnog oružja dometa do 5.500 kilometara u prednjim zonama je zabrinjavajuća“, rekao je Putin u ponedeljak, prenosi TASS.

„Suština onoga što SAD pokušavaju da urade u vezi sa Rusijom je da je gurnu do njene crvene linije, a zatim da uplaše američki narod tvrdnjama o ruskoj pretnji“, preneo je u ponedeljak TASS.

U članku Atlantskog saveta punom oholosti, ruske crvene linije su ismejane uz flagrantno zanemarivanje rizika od nuklearnog sukoba koji će okončati svet.

„Poslednja pozitivna tačka: politika je puna ironije, a američka debata o ruskoj operaciji u Ukrajini nije izuzetak. Razlog za Bajdenovu plašljivost bio je taj što mu je Putin ušao u glavu svojim nuklearnim pretnjama, čak i kada su Ukrajina i Zapad prešli brojne „crvene linije“ Kremlja bez prizora oblaka pečurke na horizontu“, saopštio je Atlantski savet 18. novembra.

Bez obzira na to što zapadni mediji i istraživački centri koketiraju sa okončanjem sveta u igri „bocni medveda“, Rusija tvrdi da će možda biti prinuđena da odgovori.

Zapad je već prešao preko prethodnih ruskih crvenih linija, a da još nije gađan nuklearnim oružjem, kao što je invazija na Rusiju pomoću Ukrajine i omogućavanje Ukrajini da udari Rusiju raketama dugog dometa.

„Podrška Zapada Ukrajini gura Rusiju do tačke u kojoj ona ne može a da ne uzvrati“, izvestio je RT u ponedeljak, sumirajući Putinove izjave.

Ukrajina je 19. novembra počela da lansira rakete dugog dometa američke proizvodnje duboko u Rusiju uz odobrenje i vođstvo administracije Džoa Bajdena, potez koji Rusiji sada dozvoljava nuklearnu odmazdu. Ovi događaji usledili su nakon ruskog upozorenja Zapadu protiv takvih akcija.

Nulta Tačka/InfoWars

Ne propustite

PARTIGEJT! Isplivao prvi video BRITANSKIH zvaničnika koji su pravili žurke dok su njihovi građani bili zaključani (VIDEO)

Torijevci se suočavaju sa pretnjom nove policijske istrage Partigejta jer
Tramp ukida finansiranje Gejtsove organizacije za vakcinaciju GAVI

Tramp ukida finansiranje Gejtsove organizacije za vakcinaciju GAVI

Predsednik Donald Tramp ukinuo je program koji je omogućavao da