Robert Kijosaki predviđa KRAH AMERIČKE BERZE: Dolazi depresija
Poznati pisac i ekonomista Robert Kijosaki upozorio je investitore na pad berze u tvitu ove nedelje.
Prema Kijosakiju, postoji „ previše znakova “ koji ukazuju na krah na tržištu u bliskoj budućnosti.
„ Ipak, previše znakova ukazuje na ozbiljan krah na berzi… Ako vaša budućnost zavisi od akcija i obveznica, budite oprezni, možda tražite profesionalni savet. Bojim se da dolazi depresija “, napisao je na Tviteru.
Kijosaki, koji je predvidio kolaps Lehman Brothers-a 2008. godine, rekao je da sam ne igra na berzi ili na tržištu obveznica, jer više voli da je „ ruka na kontroli previše“. ”
U svom najnovijem tvitu nije detaljno naveo zašto očekuje da će akcije pasti. Ranije je, međutim, predvideo da će Federalne rezerve SAD povećati kamatne stope kako bi obuzdale odbegle cene, i upozorio da bi to zauzvrat izazvalo krah akcija, obveznica, nekretnina i zlata.
👉 🪳 Ako nećete da jedete INSEKTE vi ste ANTISEMITA tvrde mejnstrim mediji
https://t.co/QloRSKqj9o— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) July 22, 2023
On se do sada pokazao tačnim, jer se zemlja suočila sa najgorom inflacijom u decenijama u poslednjih nekoliko meseci, što je navelo Fed da sprovede niz povećanja kamatnih stopa. Stopa je trenutno od 5% do 5,25%, u odnosu na 0% početkom 2022.
Do sada su se činile da su cene imovine u SAD i ekonomski rast otporni na veće troškove zaduživanja. Referentni indeks S&P 500 je do sada ove godine porastao za 17%, a Nasdak Composite je porastao za 35%, delom zbog porasta klađenja na veštačku inteligenciju.
Međutim, u tvitu prošle nedelje, Kijosaki je tvrdio da trenutni rast na berzi nije znak zdravlja, već proizvod suspenzije gornje granice duga koju je Vašington doneo prošlog meseca da bi izbegao neispunjenje obaveza.
„ ZAŠTO berza raste? Zato što je uklonjen ‘ograničenje duga’. Znači nacionalni dug da raste sa berzom. Bogati postaju bogatiji kako Amerika postaje siromašnija. Sad. Držati se pravog novca i stvarne imovine: zlata, srebra, bitkoina “, napisao je na Tviteru 14. jula.
Ukupan američki dug sada iznosi preko 32 biliona dolara, a prema nedavnom upozorenju Kongresne kancelarije za budžet (CBO), on će se skoro udvostručiti u naredne tri decenije, skočivši sa ovogodišnje procene od 98% BDP-a na 181% do 2053. godine, osim ako se zakon ne promeni.