Русија упозорава: САД фактички уводе морнаричку блокаду Венецуеле

Русија је оштро осудила акције Сједињених Држава према Венецуели, називајући их „фактичком морнаричком блокадом“ и правим актом агресије. Стални представник Русије при УН, Василиј Небензја, нагласио је да би ови кораци могли постати образац за будуће америчке интервенције.

Небензја је на седници Савета безбедности УН истакао да Русија „снажно осуђује заплену танкера са нафтом од стране америчке војске и фактичко наметање морнаричке блокаде“.

Он је упозорио да мере САД против Венецуеле вероватно нису изолован случај, већ да представљају потенцијални модел за будуће војне акције према другим државама Латинске Америке.

„Нажалост, постоје све основе да се верује да мере САД против Венецуеле нису једнократне. Овај континуирани интервенционизам могао би постати модел за будуће војне акције против држава Латинске Америке, у складу са Трамповом амандманском доктрином Монроа, која је укључена у недавно објављену Националну безбедносну стратегију САД“, рекао је Небензја.

Нулта Тачка/ТАСС

Ne propustite

Vučić diže paniku na neviđeni nivo! Oglasio se iz Berlina: Plašim se svega što sledi

Istoričarka Jelena Guskova: Vučić bi uveo sankcije Rusiji ali ne sme zbog protesta

Srpski narod je taj koji tera predsednika Aleksandra Vučića da
Fico: Cena nafte zavisi od Trampovog raspoloženja

Fico: Cena nafte zavisi od Trampovog raspoloženja

Globalne cene sirove nafte rastu i padaju u zavisnosti od