Ruske trupe dobijaju nadogradnju protiv HIMARS-a

Ruske trupe dobijaju nadogradnju protiv HIMARS-a

Ruski sistemi protivvazdušne odbrane sada neće imati problema da otkriju i unište rakete ispaljene iz raketnog sistema visoke pokretljivosti američke proizvodnje (HIMARS) zbog novog softvera, izvestile su u petak RIA Novosti, pozivajući se na neimenovanog ruskog vojnog komandanta.

Prema rečima oficira, koji služi u ruskoj oblasti Zaporožje, ukrajinske snage su prvobitno koristile oružje iz sovjetske ere, ali su sada prešle na oružje koje su obezbedile zemlje NATO-a, uključujući rakete HIMARS.

Međutim, on je rekao da ruske trupe sada mogu lako da odbiju takve udare zbog „novog ažuriranja programa“.

„Sada nemamo problema da ih otkrijemo, pratimo i uništimo“, rekao je on i dodao da je njegova jedinica oborila oko 10 projektila HIMARS, od kojih četiri u poslednjih mesec dana.

Nakon početka ruske vojne operacije u Ukrajini, SAD su Ukrajini davale velike količine oružja u vrednosti od oko 19 milijardi dolara. Prema američkom Ministarstvu odbrane, Vašington se od 23. novembra obavezao da će podržati Kijev sa 38 HIMARS-a i odgovarajućom municijom.

Pentagon je u četvrtak dodelio Lockheed Martin-u ugovor vredan 431 milion dolara za proizvodnju HIMARS lansera kako bi „zadovoljio hitnu potrebu za podrškom“ američkoj vojsci i stranim partnerima Vašingtona. Procenjuje se da će posao biti završen do kraja 2025.

Ruski zvaničnici su više puta upozoravali da se Ukrajina ne pumpa oružjem, tvrdeći da bi to samo produžilo sukob. Moskva je takođe saopštila da Kijev koristi rakete HIMARS za izvođenje napada na stambene blokove i drugu civilnu infrastrukturu, što je rezultiralo brojnim smrtnim slučajevima i povredama u Donbasu i drugim bivšim ukrajinskim teritorijama koje su nedavno uključene u sastav Rusije.

Mario Zna Podcast #180 – Goran Šarić

Nulta Tačka/RT

Ne propustite

Evakuisano stanovništvo nakon što je voz koji je prevozio opasni materijal iskočio iz šina u Pensilvaniji

EVAKAUACIJA! U Americi iskočio voz iz šina koji je prevozio OPASNE MATERIJE

Kuće su evakuisane u ponedeljak ujutro nakon što je voz
AI ORUŽJE NALIK NA SKAJNET: Ukrajina postala poligon za ratove 2030-ih

AI ORUŽJE NALIK NA SKAJNET: Ukrajina postala poligon za ratove 2030-ih

Ukrajina je postala poligon za ratovanje 2030-ih, gde se sudaraju