Šef Izraelske obaveštajne službe: Sprema se veliki teroristički napad na MUNDIJALU u Kataru

Šef Izraelske obaveštajne službe: Sprema se veliki teroristički napad na MUNDIJALU u Kataru

Šef izraelske vojne obaveštajne službe upozorio je da Iran planira da pojača napade na Saudijsku Arabiju, Izrael i domaću opoziciju, kao odgovor na krizu u zemlji.

Izraelci navode da Iran planira teroristički napad u Kataru tokom Svetskog prvenstva, kako bi skrenuo pažnju sa protesta u svojoj državi, gde je poginulo više od 350 osoba.

Šta danas gledamo na Mundijalu: Euforija Hrvata, dva svetska šampiona i Borjan protiv De Brujnea
Opšte ludilo: Saudijac u transu zbog slavlja isčupao vrata i bacio ih u dvorište VIDEO

„Kako se pritisak na Iran povećava, iranski odgovor na različite događaje postaje daleko agresivniji“, rekao je šef vojne obaveštajne službe, dodajući da Teheran „želi i razmišlja da sabotira Mundijalu u Kataru“.

Oko 1,2 miliona ljudi posećuje Dohu uključujući navodno 30.000 Izraelaca koji su mogli da prisustvuju nakon što je Jerusalim sklopio poseban sporazum za ulazak izraelskih turista u Katar.

Šef obavještajne službe je takođe upozorio da Iran planira napad na Saudijsku Arabiju u narednim sedmicama, optužujući Saudijce za mešanje u situaciju u zemlji.

Major general Aharon Haliva upozorio je svet da Teheran planira napad usred Svetskog prvenstva kako bi napravio nestabilnost u regionu.

Protest u Iranu traje već dugo, zbog ubistva aktivistkinje Mahse Amini 16. septembra od strane policije.

NultaTačka/Mediji

Ne propustite

Inflacija i rast troškova života! KRAĐA HRANE SVE ČEŠĆA U ŠVEDSKOJ

Inflacija i rast troškova života! KRAĐA HRANE SVE ČEŠĆA U ŠVEDSKOJ

Porasta krađa hrane širom Švedske, na meti su supermarketi posebno

AUSTRALIJSKI DR SMRT PREDLAŽE KORIŠĆENJE IMPLANTA KOJI BI UBIO KORISNIKA UKOLIKO KORISNIK ZABORAVI DA GA ISKLJUČI

Doktor koji je razvio bizarne ‘kapsule samoubice’ još jednom je