Šokantno: Stotine žena držane kao robinje na farmi jajnih ćelija – Hranjene hormonima i tretirane kao stoka!
Oko 100 žena držano je kao robinje na farmi jajnih ćelija u Gruziji, gde su hranjene hormonima i tretirane kao stoka, izveštava tabloid Bild. Njihova strašna iskušenja otkrile su tri Tajlanđanke oslobođene 30. januara, nakon što su bile eksploatisane pola godine.
Žene su bile zarobljene na „ljudskoj farmi“ u istočnoevropskoj zemlji Gruziji, pod vođstvom kriminalne organizacije koju predvode kineski kriminalci, a jajne ćelije su im prodavana na crnom tržištu.
NAJNOVIJA EPIZODA podkasta MARIO ZNA | Stigao im je kraj, više nemaju gde da se sakriju
Lažno obećanje posla i horor-farma
Žene su bile zavedene oglasom na Fejsbuku, koji je nudio platu između 11.500 i 17.000 evra za rad kao surogat majke za gruzijske parove koji nisu mogli da imaju decu. Tri Tajlanđanke su otputovale u Gruziju u avgustu 2024. godine zajedno sa deset drugih Tajlanđanki.
Putni troškovi i aplikacije za pasoše bile su plaćene od strane ‘organizacije’, a žene je organizovala ‘zaposlena’ koja je bila zadužena za njihovo putovanje.
Međutim, čim su stigle, smeštene su u četiri velike kuće sa stotinama drugih žena, shvativši da je ponuda o poslu bila samo paravan.
Eksploatacija i trgovina ljudskim jajima
Umesto da rade kao surogat majke, žene su bile potpomognute hormonima kako bi stimulisale svoje jajnike i bile prisiljene da im se jajne ćelije uklanjaju svakog meseca, ispričala je jedna od oslobođenih žena na konferenciji za novinare ovog vikenda.
Rekla je da su ih tretirali kao stoku, a neke od žena nisu primile nikakvu naknadu za svoje jajne ćelije.
Ako su pokušale da zatraže izlaz, rečeno im je da moraju da plate 2.000 evra za oslobađanje od vlasnika farme.
Jedna bivša robinja koja je radila na farmi ljudskih jaja kupila je svoju slobodu i obavestila Pavenu Hongsakulu, osnivačicu Tajlandske fondacije za decu i žene.
Trgovina ljudskim jajnim ćelijama i međunarodna saradnja
Jajne ćelije koje su prikupljane od žena verovatno su bila prodavana u drugim zemljama za upotrebu u vantelesnoj oplodnji (IVF), rekla je Pavena na konferenciji za novinare, prema Bankok Postu.
Fondacija Pavena sarađivala je sa Interpolom i uspela da oslobodi tri Tajlanđanke 30. januara, nakon što su platile otkupninu.
Nije poznato koliko žena je još uvek na „ljudskoj farmi“ jajnih ćelija, a tajlandske vlasti i Interpol su pokrenuli istragu, sa mogućnošću daljih spašavanja kako slučaj bude napredovao.
Nulta Tačka/Mediji