„Stručnjaci“ upozoravaju da britanska zdravstvena služba pati od „najgore krize srčanih oboljenja u živom sećanju“
Britanska nacionalna zdravstvena služba (NHS) pati od „najgore krize srčanih oboljenja u živom sećanju“, upozorili su stručnjaci.
Brojke pokazuju koliko je preranih smrtnih slučajeva od srčanih bolesti dostiglo najviši nivo u više od jedne decenije, a i dalje se okrivljuju svi ostali uzroci osim vakcine protiv covida…
MSN izveštava: Slučajevi srčanog udara, srčane insuficijencije i moždanog udara među mlađim od 75 godina su opali od 1960-ih zahvaljujući naglom padu stope pušenja, naprednim hirurškim tehnikama i otkrićima kao što su stentovi i statini.
Ali sada gojaznost, dijabetes i nedijagnostikovani visok krvni pritisak preokreću šest decenija napretka.
Duga čekanja na testove i lečenje takođe uzimaju svoj danak, kao i posledice pandemije Covida.
Alex Soroš zabrinut: Pobeda Trampa na izborima znači da će Svetski Ekonomski Forum biti uništen (VIDEO) https://t.co/Uaplwmr6Fd
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) January 21, 2024
Podaci koje je analizirala Britanska fondacija za srce (BHF) pokazuju da je napredak u borbi protiv smrtonosnog stanja došao do loših rezultata.
Najnoviji podaci za 2022. otkrivaju da je srčana bolest ubila 80 od svakih 100.000 ljudi u Engleskoj – što je najveća stopa od 2011. godine, kada je bila 83.
Broj srčanih smrtnih slučajeva kod mlađih od 75 godina raste tri uzastopne godine.
BHF je rekao da je to „jasan preokret u trendu za skoro 60 godina“ i znak da broj smrtnih slučajeva od srčanih bolesti ponovo raste.
Dr Sonja Babu-Narajan, pomoćnica medicinskog direktora u BHF-u i konsultant kardiolog, rekla je: „U zagrljaju smo najgore krize srčanih bolesti u živom sećanju“.
Nulta Tačka/MSN