
Svetski Ekonomski Forum traži globalnu zabranu uzgajanja hrane kod kuće
Svetski ekonomski forum (SEF) pozvao je vlade širom sveta da zabrane građanima uzgajanje hrane kod kuće, tvrdeći da domaća proizvodnja doprinosi „klimatskim promenama” i ugrožava postizanje ciljeva „Nulte Emisije” do 2030. godine.
Prema istraživanju finansiranom od strane SEF-a, naučnici sa Univerziteta u Mičigenu tvrde da baštovanstvo u urbanim sredinama stvara veći „karbonski otisak” od industrijske poljoprivrede.
Njihova studija, objavljena u časopisu Nature Cities, zaključuje da individualne bašte proizvode čak pet puta više ugljen-dioksida po porciji hrane u poređenju sa konvencionalnim farmama.
Kako bi se postigli ciljevi potpune eliminacije emisije ugljenika do 2050. godine, globalističke organizacije poput SEF-a i UN-a sada zahtevaju zabranu uzgajanja hrane u sopstvenim dvorištima.
Rat protiv hrane: Šta sledi?
Pored ove zabrane, 14 velikih američkih gradova već je prihvatilo plan kojim će se do 2030. godine ukinuti konzumacija mesa i mlečnih proizvoda, kao i privatno vlasništvo nad automobilima.
Gradska koalicija C40 Cities Climate Leadership Group (C40) obavezala se na radikalne mere, uključujući ograničenja u kupovini odeće i putovanjima avionom.
Dok klimatski fanatici insistiraju na daljoj kontroli ishrane i načina života ljudi, javnost sve više dovodi u pitanje njihove namere i stvarne ciljeve ovakvih zabrana.