Tajna zavera GLOBALNE ELITE protiv hrane a samim tim i naših života
Živimo u zbunjujućim vremenima. Gotovo je nezamislivo pomisliti da se vodi rat protiv hrane, apsolutne i neosporne životne potrebe. Ipak, ru smo, na ivici onoga što izgleda kao katastrofalna agenda protiv globalnog preživljavanja.
Dakle, šta je to novootkriveno neprijateljstvo prema stvarima koje nas održavaju u životu?
Udahni duboko. Poljoprivreda koristi azot, i odjednom je azot novi antagonist u priči o globalnom zagrevanju. Narativ je jednostavan: eliminišite azot, spasite svet. Ipak, u ime „ očuvanja “ čitavi segmenti naše proizvodnje hrane su pod opsadom.
Uzmite u obzir pirinač – osnovni proizvod za polovinu svetske populacije. Renomirane agencije tvrde: „ Pirinač čini oko 10% globalnih emisija metana “, naglašavajući hitnu potrebu da se smanji njegova proizvodnja. A posledice su? Glad za milijarde.
Tražite dodatne dokaze u Holandiji. Holandski farmeri, okosnica nacije koja je vodeći izvoznik mesa i poljoprivrednih proizvoda, teraju se sa svojih zemalja. Predviđa se da će zapanjujući broj, 3.000 farmi, biti konfiskovan u narednim godinama. Tragične posledice su očigledne, sa izveštajima o 20 do 30 farmera koji sebi oduzimaju živote na godišnjem nivou.
Evropska komisija je zeleno osvetlila strategiju za kompenzaciju stočarima zbog obustavljanja poslovanja u određenim oblastima – uz uslov da nikada ne nastave sa svojim aktivnostima uzgoja životinja. Implikacije su jasne: pad globalne dostupnosti hrane i neizbežan skok cena.
Sećate se nesrećnog poduhvata Šri Lanke u 100% organsku poljoprivredu? Ostrvska država suočila se sa humanitarnom noćnom morom sa zapanjujućih 90% njenog stanovništva na ivici gladi.
Da li su razarajući požari na Havajima izazvani namerno? Mnogi tvrde da iza toga stoji sam Svetski Ekonomski Forum- https://t.co/mKkEiq4UYv
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) August 13, 2023
A stav zapadnih lidera o poljoprivredi? Erik Ater to savršeno opisuje u American Thinker: „ Napad zapadnih lidera na poljoprivredu je šokantno nemaran. To je kriminalno. ” Naročito kada se ovakvi pogledi zanemare očigledna činjenica da iako poljoprivreda može činiti 33% svetskih emisija gasova staklene bašte, ona istovremeno održava svako pojedinačno ljudsko biće na ovoj planeti.
Organizacije poput Svetskog ekonomskog foruma promovišu vizije „ budućnosti bez farmi “, sanjajući o svetu u kome se hrana pravi u sterilnim laboratorijama, a ljudi guraju u zakrčene urbane centre. Ubacite digitalnu valutu u ovaj distopijski miks i imaćete konačnu formulu za apsolutnu dominaciju.
U našoj modernoj eri, recept je jednostavan: smisliti krizu, čak i ako nije postojala.
Podsticati rasne tenzije. Preokrenuti napredak koji su žene postigle decenijama. Pogoršane nestašice i petljanje u zalihe novca. Osudite određenu hranu, zatvorite farme ili podstičite ratove da biste stvorili glad. Ugušite glasove neslaganja označavajući istinu kao „dezinformacije“.
Naše globalno snabdevanje hranom je sada u opasnosti, zahvaljujući preteranim reakcijama na ovo takozvano „ pitanje azota “. Ali čemu ova apatija? Šri Lanka, na primer, je alarmantan dokaz ovog pogrešnog pristupa.
Istina ostaje da je azot ključan za metabolizam biljaka. Bez komercijalnih azotnih đubriva, glad je bila strašna stvarnost u mnogim delovima sveta. Ako se klonimo ovih đubriva, dobrovoljno pozivamo glad nazad u naše živote. Ideja dijeta sa bubama i organske poljoprivrede možda zvuči avangardno, ali sigurno neće zadovoljiti globalnu glad.
Očigledno je da se ne radi samo o borbi protiv klimatskih promena. U suštini, to je podmukla ponuda za kontrolu.
Možemo ignorisati stvarnost, ali ne možemo ignorisati posledice ignorisanja stvarnosti.