Tajni bankovni račun Džefrija Epštajna još uvek aktivan i posle „samoubistva“
Sudija na Devičanskim ostrvima izjavio je da „nema objašnjenja“ zašto su se milioni dolara kretali između jednog od tajnih bankovnih računa Džefrija Epštajna nakon njegove navodne smrti.
Desetine miliona dolara tekle su sa Epštajnovog imanja na račun Devičanskih ostrva od njegovog navodnog samoubistva.
Da stvar bude još sumnjivija, račun je skoro očišćen do početka 2020. bez jasnog objašnjenja gde je novac otišao.
Vest da je neko koristio Epštajnov bankovni račun od njegove smrti dodala je kredibilitet glasinama da je osramoćeni saradnik više VIP elite još uvek živ.
Račun je otvorio Epštajn na Devičanskim ostrvima 2014. godine i navodno je bio namenjen da se koristi za „dinamičnu međunarodnu bankarsku firmu“ koju je planirao da razvije.
U svojoj prijavi, Epštajn je rekao da želi da se bavi „dinamičnom disciplinom međunarodnog bankarstva“. U međuvremenu, na istoj prijavi on je prešutio svoju veoma ozbiljnu krivičnu istoriju i svoj status registrovanog seksualnog prestupnika, rekavši da se bavio prethodnim pravnim izazovom, ali je slučaj prekinut.
Račun na Devičanskim ostrvima je bio neaktivan sa vrlo malo aktivnosti dugi niz godina, i nejasno je da li je njegova međunarodna bankarska firma ikada privukla klijente. Lokalne vlasti sumnjaju da je korišćena kao neka vrsta lažne kompanije za njegov zločinački poduhvat.
Uprkos nedostatku aktivnosti i Epstajnovom kriminalnom dosijeu, banka je obnavljala njegovu licencu svake godine od kada je prvi put odobren.
Činjenica da ovaj račun postoji nije neuobičajena sama po sebi – Epštajn je imao desetine bankovnih računa širom sveta koje je koristio u različite svrhe, legalne i nelegalne.
Njujork tajms je objavio da je banka imala 693.157 dolara imovine kada je Epštajn umro još u avgustu, ali je primila otprilike 12,9 miliona dolara u mesecima nakon toga. Račun je očišćen i ostavljen sa nešto manje od pola miliona dolara oko prve godine.
Na pitanje sudije Carolin Hermon-Purcell, advokati Epstajnove zaostavštine rekli su da su isplate izvršene „ greškom “, ali sudija nije bio zadovoljan objašnjenjem i zatražio je da advokati dostave potpuni obračun isplata izvršenih iz imovine. .
„ Nema objašnjenja za to “, rekao je sudija.
Nije jasno kada će advokati Epštajnove zaostavštine morati da predaju spise, ali se očekuje da će to biti prioritet s obzirom na mnoge tužbe koje su podnete protiv imanja.