Teksas: Počela hapšenja ljudi koji govore protiv Izraela

Guverner Teksasa Greg Abot zapretio je da će Amerikanci koji govore protiv Izraela biti uhapšeni i bačeni u zatvor.

Prema guverneru Abotu ljudi koji kritikuju Izrael krivi su za „govor mržnje“ i „pripadaju u zatvoru“.

Abot je napao demonstrante na Univerzitetu Teksasa u Ostinu koji protestuju zbog ubistava nedužnih Palestinaca od strane Izraelskih odbrambenih snaga (IDF).

„Hapšenja se vrše upravo sada i nastaviće se dok se masa ne raziđe“, rekao je Abot.

„Ovim demonstrantima je mesto u zatvoru. Antisemitizam se neće tolerisati u Teksasu.

Studente koji se pridružuju mržnji punim antisemitskih protesta na bilo kom javnom koledžu ili univerzitetu u Teksasu treba izbaciti.

Verovali ili ne, policijska uprava Ostina, kojoj su lokalni stanovnici delimično oduzeli sredstva još 2020. godine, ima bliske veze sa Izraelom. Odeljenje sarađuje sa izraelskom lobističkom grupom pod nazivom ADL i trenira zajedno sa izraelskim snagama.

Ono što to znači u laičkom smislu je da je, uz pomoć Izraela i njegovih policijskih državnih protokola za postupanje sa slobodom govora, policija u Ostinu naučila kako da zaobiđe Prvi amandman i da svakoga ko koristi slobodu govora koju političari ne odobravaju prozove „teroristima“.

Ovako se policija u Teksasu sada ponaša prema svakom ko govori protiv izraelske agresije u Gazi: napadom i hapšenjem da bi ih zastrašili i doveli do ćutanja.

NultaTačka

Ne propustite

Amerika gasi USAID u inostranstvu: Kraj agencije posle decenija zloupotreba

Amerika gasi USAID u inostranstvu: Kraj agencije posle decenija zloupotreba

Državni sekretar Marko Rubio naredio je ukidanje svih pozicija Američke
Zvanično potvrđeno da je danski plaćenik ubijen u Ukrajini

Zvanično potvrđeno da je danski plaćenik ubijen u Ukrajini

Dansko Ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da je danskog plaćenika