U Austriji poskupela struja za više od 40% usled poskupljenja goriva

U Austriji poskupela struja za više od 40% usled poskupljenja goriva

Državljani Austrije su struju počeli da plaćaju skoro jedan i po puta više nego prošle godine.

U martu 2022. godine cene električne energije za domaćinstva porasle su za rekordnih 42,4 odsto u odnosu na mart 2021. godine, saopštila je energetska agencija zemlje.

Razlog za to je poskupljenje goriva. Departman je napomenuo da Austrija zavisi od 80 odsto ruskog gasa.

Krajem aprila objavljeno je da austrijski OMV pregovara o uslovima plaćanja gasa iz Ruske Federacije, ali za sada nastavlja da plaća u evrima. Kompanija ne isključuje otvaranje računa kod Gazprombanke sa konverzijom u rublje.

MARIO ZNA i MILAN MARJANOVIĆ- Budite spremni na SVE- Srbija nema zaštitu od HAKERSKIH napada

Nulta Tačka/Novosti

Ne propustite

Francuska upozorena da joj preti HAOS za vreme Olimpijskih igara koje se održavaju u ovoj zemlji 2024.

Francuska upozorena da joj preti HAOS za vreme Olimpijskih igara koje se održavaju u ovoj zemlji 2024.

Francuska je upozorena da treba da preispita svoj pristup sigurnosti
Misteriozan porast smrtnih slučajeva širom Evrope

Misteriozan porast smrtnih slučajeva širom Evrope

Evropske zemlje trenutno imaju neuobičajeno visoku stopu smrtnosti, a smrtni