U KANADI završena izgradnja najveće fabrike na svetu za proizvodnju jestivih INSEKATA (VIDEO)
Čini se da su svetski moćnici zaista odlučili da ćemo u budućnosti jesti insekte. Dok se milioni pilića ubijaju zbog navodne ptičje gripe, i dok na desetine hiljada krava misteriozno umire u SAD-u u Kanadi je upravo izgrađena najveća fabrika jestivih cvrčaka na svetu.
Kanada je sada dom najveće svetske farme cvrčaka, jer je građevinska firma EllisDon na Twitteru objavila da je gradnja nove fabrike Aspire Food Group u Londonu, Ontario, završen.
Ogroman pogon kojim upravlja Aspire, a koji CBC opisuje kao “globalnog industrijskog lidera u proizvodnji jestivih insekata”, proizvodiće 9000 tona cvrčaka koje mogu konzumirati ljudi i kućni ljubimci, izvestio je Canadian Manufacturing.
O ovome je ZABRANJENO pričati- Stručnjak rasturio KLIMATSKU AGENDU
Izdavanje je takođe izvestilo da Aspire tvrdi da već ima narudžbe za sledeće dve godine, a Producer.com kaže da će oko četiri milijarde cvrčaka uskoro biti prebačeno u pogon.
S obzirom da troškovi hrane rastu širom sveta, firma se nada da će više potrošača kupovati cvrčke kao jeftin izvor proteina.
Samo 60 zaposlenih radiće u tom masivnom pogonu, kojim se uglavnom upravlja putem veštačke inteligencije. Tehnologija koju koristi Aspire čak je dovela firmu na godišnji popis 10 najboljih za veštačku inteligenciju, koji je sastavio Međunarodni istraživački centar za VI (IRCAI), podskup Organizacije Ujedinjenih nacija za obrazovanje, nauku i kulturu, izvestio je časopis London Inc.
The world's largest #cricketproduction facility is officially complete! 🦗Aspire Food Group's new plant in London, Ontario, is ready to produce 9000 metric tons of crickets annually for human and pet consumption. Learn more here: https://t.co/8YLPkScWKV #cropscience pic.twitter.com/SlfsIV9mys
— EllisDon (@EllisDon) June 10, 2022
Nagrade, koje će biti dodeljene kasnije ove godine, dodeljuju se firmama koje koriste veštačku inteligenciju kako bi unapredile UN-ove ciljeve održivog razvoja. Aspireova farma za cvrčke koristi moć DarwinAI, koju je razvila druga firma iz Ontarija, za upravljanje svojim automatizovanim sistemom za prehranu i pronalaženje.
“Sve veća populacija i sve veća potražnja za hranom i materijalom zahtevaju održiva rešenja”, rekao je Mohammed Ashour, izvršni direktor Aspirea za London Inc. “Počašćeni smo što je IRCAI uvideo vrednost u VI rešenju koje će ubrzati prelaz sveta na održive sastojke i materijale kroz tehnologiju insekata.”
Ali osim građenja ovakvih fabrika, aktivirana je i snažna propaganda koja ima cilj da nas uveri kako su insekti zapravo dobri za nas, ukusni i zdravi. Pa tako imamo primer glumice Angelina Jolie koja na BBC-u peče skakavce i škorpione i daje ih deci da jedu.
"You want to share a spider?" – Angelina Jolie cooks bugs in Cambodia 🕷https://t.co/5mSi3VNErT pic.twitter.com/OZ12DjpyJD
— BBC News (World) (@BBCWorld) February 20, 2017