Ujedinjene nacije traže 150 biliona dolara za borbu protiv „klimatskih promena“
Ujedinjene nacije (UN) zahtevaju od poreskih obveznika širom sveta da daju neverovatnih 150 biliona dolara za borbu protiv „klimatskih promena koje je napravio čovek“ – izmišljene „krize“ koju je neizabrana globalistička organizacija pomogla da se stvori.
UN su te zahteve postavile u novom izveštaju koji je objavilo Odeljenje za ekonomska i socijalna pitanja.
Agencija tvrdi da su joj potrebne globalne vlade da se obavežu da će predati 5,3 biliona dolara godišnje birokratskoj agenciji.
Prema izveštaju, UN-u treba 150 biliona dolara da bi „spasile planetu“ od „globalnog zagrevanja“ ispunjavanjem ciljeva „Agende 2050“ Svetskog ekonomskog foruma (WEF).
U svom izveštaju o svetskoj ekonomskoj situaciji i izgledima za 2024. godinu, UN ponavlja svojih 17 ciljeva održivog razvoja.
Miloš Dimitrijević: Globalna ludnica je tek počela, određuje se sudbina sveta, Mario Zna 254, Uživo
Međutim, „ciljevi“ su duboko usklađeni sa marksizmom i izgleda da nemaju mnogo veze sa stvarnom zaštitom životne sredine.
Široko kritikovani ciljevi se često koriste kao inspiracija za zakonodavstvo o raznolikosti, jednakosti i inkluziji (DEI) mnogih zapadnih zemalja, kao i politike vezane za klimatske promene.
„Rodna ravnopravnost“, „Održivi gradovi i zajednice“ i „Kvalitetno obrazovanje“ su među 17 ciljeva.
Takođe su uključeni „Čista energija“ i „Klimatska akcija“.
U okviru ovih kategorija Ujedinjene nacije predlažu astronomske iznose finansiranja kako bi postigli svoje ciljeve.
Ciljevi klimatskih akcija ove organizacije nazivaju se „globalnim finansiranjem klime“, za koje otkriva da su dostigli ogromnih 803 milijarde dolara godišnje u 2020.
Ovo je navodno povećanje od 12% u odnosu na prethodne godine.
Ukrajina kupuje 50.000 ženskih vojnih uniformi https://t.co/IbJVVfuIjX
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) January 9, 2024
Međutim, samo nekoliko godina kasnije globalna organizacija je odlučila da ova cifra nije ni blizu dovoljna.
U izveštaju se navodi da ogromna suma „još uvek ne dostiže nivoe potrebne za ograničavanje zagrevanja“.
„Tokovi vezani za fosilna goriva premašili su finansiranje klimatskih promena za prilagođavanje i ublažavanje uticaja 2020. godine“, upozorava se u izveštaju.
Međutim, uprkos guranju marksističke ideologije da se bore protiv klimatske „nejednakosti“, izveštaj ne navodi Kinu – najvećeg zagađivača na svetu.
Potpuni izveštaj otkrio je pravu željenu cifru; procenjenih 150 biliona dolara do 2050. To je jednako 5,3 biliona dolara godišnje za „borbu protiv klimatskih promena i njihovih uticaja“, navodi se u izveštaju.
Sredstva su navodno potrebna za tranziciju energetike i infrastrukture.
U izveštaju se takođe žalilo da zemlje učesnice nisu poštovale uslove Pariskog sporazuma o klimi iz 2015. godine.
„Obećanje razvijenih zemalja da će obezbediti 100 milijardi dolara godišnje za finansiranje klimatskih promena do 2020. nikada nije u potpunosti ispunjeno, sa ukupnim finansiranjem od samo 89,6 milijardi dolara u 2021. godini“, objašnjava se u izveštaju.
Ujedinjene nacije su takođe preporučile druge gigantske budžete za postizanje „neto nula“ ciljeva WEF-a kako bi se uskladili sa „Agendom 2030“.
Predloženo je 35-40 milijardi dolara da bi se omogućio univerzalni pristup električnoj energiji u socijalističkom stilu.
Globalni konzorcijum nije bio stidljiv da se bavi izmišljenim sumama novca tokom izveštaja za 2024.
Reč „bilion“ u odnosu na dolare pomenuta je 52 puta u dokumentu.
Uprkos beskrajnom finansiranju klime, u dokumentu se takođe navodi da su „sukobi i klimatske promene“ izazvali pustoš u životima miliona.
Međutim, organizacija takođe tvrdi da je zabrinuta da je ugrozila „napredak UN ka održivom razvoju“.