UN i Britanija kreću u obračun s građanima: ‘Guše slobodu govora zbog klimatske agende’
Britanska vlada, pod vođstvom socijalista, podržava planove Ujedinjenih nacija (UN) za diskreditaciju građana koji odbijaju da se usklade s globalističkom agendom o „klimatskim promenama“
Velika Britanija je jedan od glavnih finansijera nove međunarodne kampanje koju vodi UN, organizacija bez demokratskog legitimiteta. Ova kampanja ima za cilj da uguši skepticizam građana koji na internetu izražavaju sumnje u narative o „globalnom zagrevanju“.
UN se nada da će suzbiti „pogrešno razmišljanje“ pre novembarskog COP30 samita o klimatskim promenama u Brazilu, koji je označen kao „odlučujući trenutak.“
UN-ova inicijativa protiv klimatskog skepticizma
Na nedavnom G20 samitu, svetski lideri su odobrili Globalnu inicijativu za integritet informacija o klimatskim promenama. Ovom inicijativom upravljaju UN i njena podagencija UNESCO.
Jedan deo inicijative finansiraće neprofitne organizacije koje će se baviti „iskorenjivanjem dezinformacija“ i promovisanjem „kampanja za podizanje svesti javnosti“.
Melisa Fleming, portparolka UN-a za globalnu komunikaciju, izjavila je da sve veći broj ljudi postaje svestan navodnih „šteta“ koje izazivaju „dezinformacije o klimi.“
Ona je kritikovala „toksične informacione ekosisteme,“ očigledno aludirajući na platforme koje podržavaju slobodu govora, poput Maskovog X-a. Flemingova je nagovestila da globalni pokret za „integritet informacija“ dobija na zamahu.
Kritika globalističke agende
Ovu inicijativu mnogi vide kao očajnički pokušaj da se dodatno podriva naučni proces i ograniči sloboda govora. Godinama unazad, klimatske narative pratile su propale apokaliptične prognoze, manipulisana statistika i politizovane zabrane rasprava o pravoj nauci.
Sve veća potražnja za autentičnom debatom plaši globalne elite koje se suočavaju s gubitkom kredibiliteta.
Njihovi sve očajniji pokušaji da uguše kritike ukazuju na krizu poverenja, vidljivu i kroz rezultate mnogih nedavnih izbora.
Na seminaru o „dezinformacijama“ Svetskog ekonomskog foruma (WEF), Flemingova je otkrila da su UN u partnerstvu s Google-om kako bi osigurale da se samo UN-ove informacije o klimi pojavljuju na vrhu pretraga.
U zabrinjavajućoj izjavi rekla je: „Postajemo proaktivniji, mi posedujemo nauku i svet to treba da zna.“
Planovi za COP30 i Agenda 2050
Iako su detalji o novoj UN-ovoj inicijativi oskudni, poznato je da će se njome jačati postojeće kampanje protiv „dezinformacija“ o klimatskim promenama, posebno uoči COP30.
Prošle godine, UN su zahtevale od poreskih obveznika širom sveta da izdvoje neverovatnih 150 biliona dolara za borbu protiv „klimatskih promena izazvanih ljudskim delovanjem.“
Prema izveštaju UN-a, globalne vlade moraju godišnje doprinositi sa 5,3 biliona dolara kako bi se „spasila planeta.“
Međutim, ciljevi iz Agende 2050, koje promoviše Svetski ekonomski forum, više liče na marksističke principe nego na stvarnu zaštitu okoline.