UN upozorava London zbog hapšenja ekoloških „aktivista“ koji blokiraju saobraćaj
Kada su širom Velike Britanije ali i celog sveta organizovani protesti protiv COVID ugnjetavanja u kojima je policija mučki od batina ubijala demonstrante Ujedinjene Nacije su ćutale, sada kada je reč o njihovom projektu širenja klimatske histerije zalaganja UN-a su jasna.
Vladu Velike Britanije upozorile su Ujedinjene nacije rekavši da bi izricanje dugih zatvorskih kazni demonstrantima protiv klimatskih promena moglo ugušiti javno ispoljavanje neslaganja.
Dotični demonstranti Just Stop Oil izazvali su zastoj u saobraćaju nakon što su se penjali preko mosta Dartford Crossing Bridge skoro 40 sati u oktobru prošle godine, kako smo i preneli na našem Telegram kanalu Nulta Tačka.
Kasnije su optuženi da imaju „krv na rukama“ nakon što su dve žene poginule u saobraćajnim nesrećama nakon što su skrenute sa mosta nakon što su ga aktivisti za borbu protiv fosilnih goriva zatvorili.
Eko-ekstremisti u Britaniji imaju istoriju blokiranja autoputeva i raskrsnica u centru grada .
Bi-Bi-Si javlja da je Morgan Trouland (40) osuđen na tri godine zatvora, a Markus Deker (34) na dve godine zbog blokiranja saobraćaja i ometanja javnosti.
Kao odgovor na UN, u izveštaju Bi-Bi-Sija navodi se da vlada tvrdi da je pravo na proteste fundamentalni deo britanske demokratije, ali „većina koja poštuje zakon“ mora da bude u stanju da se bavi svakodnevnim poslom.
VEČERAS UŽIVO! RUŠENJE GLOBALNE HISTERIJE U EPIZODI „APOKALIPSA SUTRA“
Na žalbenom ročištu prošlog meseca, gospođa glavna sudija, ledi Kar je branila kazne, rekavši da su one ispunile „legitiman“ cilj da odvrate druge od takvog prekršaja. Aktivistima je odbijena dozvola da ih osporavaju pred Vrhovnim sudom.
Upozorenje dolazi u pismu prikazanom BBC News-u, koje je vladi poslao specijalni izvestilac UN za promociju i zaštitu ljudskih prava u kontekstu klimatskih promena Jan Fraj 15. avgusta ove godine.
Kazne su „znatno strože od prethodnih kazni koje su izrečene za ovu vrstu prestupa u prošlosti“, primećuje Fraj, dodajući da je zabrinut zbog „ostvarivanja njihovih prava na slobodu izražavanja i slobodu mirnog okupljanja i udruživanja“.
U pismu se dalje navodi da novi Zakon o javnom redu koji je stupio na snagu u julu „izgleda da predstavlja direktan napad na pravo na slobodu mirnog okupljanja“.
U pismu poslatom sredinom avgusta zatražen je odgovor u roku od 60 dana, ali ga nije dobio, što je specijalni izvestilac UN opisao kao „zabrinjavajuće“.
„Većina zemalja ova pisma shvata ozbiljno i odgovara“, rekao je Fraj za BBC njuz. On je sugerisao da nedostatak zvaničnog odgovora odražava „opšte zanemarivanje zabrinutosti za ljudska prava od strane aktuelne vlade“.
Ministarstvo unutrašnjih poslova je saopštilo da je „odgovorilo” na pismo specijalnog izvestioca.