Vašington dodelio novih 650.000 dolara organizaciji povezanoj sa IZBIJANJEM COVID-a i Vuhanskom laboratorijom
Američki zdravstveni zvaničnici dali su izuzetno kontroverznoj istraživačkoj organizaciji Pitera Daszaka EcoHealth Alliance još 650.000 dolara za eksperimentisanje sa virusima sličnim Covidu – uprkos široko rasprostranjenim sumnjama, uključujući zvaničnike američke vlade, da je sličan rad izazvao pandemiju.
EcoHealth Alliance, koju vodi britanski zoolog Peter Daszak, finansirala je studije u Vuhanu – kineskom gradu u kojem je počela pandemija – o izmanipulisanim koronavirusima.
Takvo istraživanje, poznato kao „dobitak funkcije“, je istraživanje gde su virusi namerno menjani da postanu opasniji za ljude.
Petogodišnji eksperiment EcoHealth Alliance će istražiti „potencijal budućeg pojavljivanja koronavirusa slepih miševa“ u Aziji, a naučnici su spremni da pretraže pećine u Mjanmaru, Laosu i Vijetnamu u potrazi za sprečavanjem još jedne virusne krize.
Grant je prošlog meseca dodelio Nacionalni institut za alergije i infektivne bolesti (NIAID), koji i dalje vodi dr Entoni Fauči.
Poznato je da je dr Fauči blizak dr Daszaku, koji je zahvalio glavnom medicinskom savetniku američke vlade što je umanjivao teorije da je Covid možda nastao u laboratoriji.
Rečeno je da je EcoHealth Alliance u protekloj deceniji primila 60 miliona dolara federalnog novca. Deo ovog novca je prebačen pravo u Institut za virusologiju u Vuhanu…
Daszakova grupa, koja je bizarno evoluirala od neprofitne organizacije za spasavanje morskih krava do vrhunskog šampiona u istraživanju dobijanja funkcije virusa dok je jurila za federalnim finansiranjem, dugo je bila u centru pažnje o poreklu Covida.
Dugačak izveštaj koji je objavljen u Vanity Fair-u, zasnovan na desetinama intervjua i više od 100.000 internih dokumenata koji su procurili, detaljno opisuje kako je EcoHealth funkcionisao u svetu „mutnih sporazuma o bespovratnim sredstvima, slabog nadzora i potrage za vladinim fondovima za naučno napredovanje, u deo pitching istraživanja strmo eskalirajućeg rizika”.
Izveštaj nije ponudio ubedljive dokaze o tome da li je Covid procurio iz laboratorije u Vuhanu koja je blisko sarađivala sa EcoHealth-om, ili su ga životinje prenele na ljude u slučaju „prirodnog prelivanja“, na čemu je Daszak dugo insistirao.
Ali to ukazuje na smelost na koju su Daszak – i dr Fauči spremni, čija je agencija pomogla da finansira njegovo istraživanje – pokušali su da dovedu u pitanje teoriju o laboratorijskom poreklu i umanjuju potencijalnu ulogu rizičnih istraživanja koja je EcoHealth podržao u Vuhanu.
U 2014. godini, Nacionalni institut za zdravlje odobrio je EcoHealth-u grant od 3,7 miliona dolara pod nazivom Razumevanje rizika od pojave korona virusa slepih miševa, čija je svrha bila stvaranje neke vrste sistema ranog upozoravanja na pandemiju.
Istraživanje je uključivalo prikupljanje korona virusa slepih miševa u Kini i njihovo proučavanje na Institutu za virusologiju u Vuhanu (WIV), kao i mešanje komponenti virusa sličnih SARS-u iz različitih vrsta kako bi se stvorila nova himera koja je bila u stanju da direktno inficira ljudske ćelije…
Suočavajući se sa nedostatkom sredstava kada su određeni grantovi istekli, EcoHealth je 2018. godine podneo još ambiciozniji predlog istraživanja Agenciji za napredna istraživanja u oblasti odbrane ili DARPA.
Plan pod nazivom Projekat DEFUSE uključivao je partnerstvo sa WIV-om kako bi se korona virusi slepih miševa osmislili da budu smrtonosniji, ubacivanjem genetskih karakteristika koje su slične onima pronađenim u SARS-CoV-2, virusu koji izaziva Covid.
U svom odgovoru, zvaničnici DARPA-e su ocenili plan kao rizičan zbog neuspeha u rešavanju značajnih etičkih pravnih i društvenih problema, odbivši da izdaju grant od 14,2 miliona dolara.
Nulta Tačka/InfoWars