Vene u vašim šakama su sledeća meta za biometrijsko skeniranje DIGITALNOG ID-a
Zaboravite na biometrijsko skeniranje lica, 7enice i otiska prsta. Da li ste spremni da vene u vašem telu budu „fotografisane“, katalogizovane i dostupne – u stvarnosti, na kraju, ili dovoljno brzo – ko zna kome, ko zna u koju svrhu, u zavisnosti od okolnosti/cene, u bilo kom trenutku?
Verovatno niste, ali postoji biometrijski startup sa sedištem u Švajcarskoj pod nazivom Global ID koji je svakako spreman da obezbedi način za prikupljanje tih – veoma – ličnih podataka. I kompanija kaže – sada je vaš red da verujete, naravno – da je (jedina) svrha autentifikacija sistema i metoda kontrole pristupa preduzeću.
Ali koliko nam je zapravo potrebno „inovativnih“ metoda za obavljanje ovog istog zadatka? Zar već nemamo „IT administratore“ koji kontrolišu računar svakog zaposlenog?
Ono što trenutno znamo je da Global ID ne radi sam, na marginama. Da bi pomogle ovom naporu, SAD su nedavno odobrile dva patenta za tehnologiju za koju njeni proizvođači kažu da je kreirana u svrhu provere autentičnosti pomenutog sistema – putem vena prstiju.
Nije gaf već plan! Kamala Haris javno pozvala na SMANJENJE POPULACIJE (VIDEO)https://t.co/VhLCeqqdpm
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) July 15, 2023
Hajde da pogledamo šta Global ID sprema svetu, ako njegovi odobreni patenti uspeju. Jedan – US2023094432 – odnosi se na „čuvanje biometrije vena na čipu ‘objekta elektronskog identiteta’.
Mnogi ljudi koji znaju šta gledaju, kada pogledaju ukupnu tehnološku industriju danas, jednostavno ne vole centralizaciju – skoro bilo čega. To je samo po sebi opasno.
„Uparivanje bi se odvijalo preko šifrovane simetrične veze podataka i dodalo bi sloj sigurnosti i sigurnosti ID akreditivima, bez uvođenja rizika od stvaranja velike skladišta osetljivih ličnih podataka“, kažu izveštaji .
(Zloslutno, možda) brendirani Global ID nas uverava da njegov patent zapravo „izbegava centralizovanu bazu podataka“ – zahvaljujući tome što se biometrija krvnih vena čuva na čipu onoga što naziva „objektom elektronskog identiteta“ koji se može uporediti sa „ terminal za verifikaciju.”
Drugi patent, US2023084042, sada logično proširuje šemu na „biometrijski server“ koji odgovara ovim podacima kako bi se omogućilo entitetu da „implementira bezbednu kontrolu pristupa na desktop računaru.