VLASTI U GRČKOJ NAREDILE: PRIVATNI LEKARI ĆE MORATI DA RADE ZA DRŽAVNE BOLNICE

VLASTI U GRČKOJ NAREDILE: PRIVATNI LEKARI ĆE MORATI DA RADE ZA DRŽAVNE BOLNICE

Vlasti u Grčkoj su izdale naredbu za civilnu mobilizaciju koja će obavezati pojedine lekare u privatnom sektoru da podrže državnu zdravstvenu službu tokom porasta broja infekcija kovid-19 izazvanih varijantom omikron.

Naredba o hitnoj mobilizaciji će stupiti na snagu sledeće srede i odnosiće se na lekare specijalizovane za patologiju, pulmologiju i anesteziologiju u četiri regiona na severu Grčke gde državne bolnice imaju akutni nedostatak osoblja, navodi AP.

Stručnjaci okrivljuju omikron soj virusa korona za ogroman porast broja novozaraženih, koji je tokom poslednjih 10 dana dostigao rekordne nivoe.

Porast broja novozaraženih nije doveo do značajnog povećanja broja prijema na odeljenja intenzivne nege, ali je povećao dnevne hospitalizacije, dodajući pritisak na javnu zdravstvenu službu, pri čemu se mnoge bolnice bore s nedostatkom osoblja, jer je sve više zaraženih lekara i medicinskih sestara.

Naredba za civilnu mobilizaciju zahtevaće od lekara da rade za državu 15 dana, preneo je Tanjug.

POGLEDAJTE NAJNOVIJI INTERVJU IZ BUNKERA! MARIO ZNA I NENAD ILIĆ!

Nulta Tačka/Sputnik

Ne propustite

SAČUVAJMO OVO MESTO! Margareta Petković Gita u Istočniku (VIDEO)

SAČUVAJMO OVO MESTO! Margareta Petković Gita u Istočniku (VIDEO)

U novoj emisiji na kanalu Istočnik, gostovala je Margareta Petković,
ILON MASK vraća pristup Tviter nalogu Donaldu Trampu (VIDEO)

ILON MASK vraća pristup Tviter nalogu Donaldu Trampu (VIDEO)

Izgleda da će bivšem predsedniku SAD-a Donaldu Trampu biti vraćen