Zapadni mediji ćute! POČEO NARODNI USTANAK u Ukrajini protiv Zelenskog – Gori sve širom zemlje (VIDEO)

Zapadni mediji ćute! POČEO NARODNI USTANAK u Ukrajini protiv Zelenskog - Gori sve širom zemlje (VIDEO)

Ukrajinci pale vojne automobile u znak protesta protiv mobilizacije, piše „Al Majadin“.+

„Ukrajinska policija svakodnevno izveštava o paljenju automobila vojnika Oružanih snaga Ukrajine. Vojnici u pozadini bojišta plaše se da ostavljaju svoje automobile noću na ulicama, pa ih parkiraju pored policijskih stanica. Međutim, ni to uvek ne pomaže“,stoji u objavi.

DR DUŠKO KUZOVIĆ: ONI TRGUJU NAŠIM ŽIVOTIMA! TO NE SMEMO DA DOZVOLIMO

Kako se navodi u članku, automobile uglavnom pale ukrajinski tinejdžeri i mladi ljudi koji ne žele da budu regrutovani. U tekstu se takođe podseća da je jedan od komandanata OSU nedavno predložio streljanje onih koji pale automobile u pozadini.

Zakon o pojačanju mobilizacije u Ukrajini stupio je na snagu 18. maja. Ovaj dokument obavezuje sve vojno sposobne građane da u roku od 60 dana od stupanja na snagu zakona ažuriraju svoje podatke u vojnim komisijama. Da bi to učinili, moraju lično doći ili se registrovati u elektronskom sistemu regrutacije.

Poziv će se smatrati uručenim čak i ako regrut lično nije video pozivnicu; datum uručenja biće onaj kada je na dokumentu stavljen pečat o nemogućnosti ličnog uručenja.

Zakon propisuje da vojno sposobni građani moraju stalno nositi sa sobom vojnu knjižicu i pokazati je na prvi zahtev službenika vojnog komesarijata ili policije. Onima koji se izbegavaju mobilizaciju može biti oduzeto pravo na upravljanje vozilom. Rokovi demobilizacije nisu navedeni u dokumentu, što je izazvalo nezadovoljstvo kod nekih poslanika.

NultaTačka

Ne propustite

EU savetuje građanima da smanje grejanje u svojim domovima zbog Rusije

EU savetuje građanima da smanje grejanje u svojim domovima zbog Rusije

Visoki predstavnik bloka za spoljnu politiku Džozef Borrelj zamolio je
Oružane snage Rusije prelaze na drugu fazu masovnog udara

Oružane snage Rusije prelaze na drugu fazu masovnog udara

Oružane snage Rusije treba da pređu na drugu fazu velike