SZO čini sve da zapečati PANDEMIJSKI PAKT i što pre natera članice UN-a da pristanu i odreknu se zdravstvenog suvereniteta
Namera Svetske zdravstvene organizacije (SZO) da zaključi globalistički sporazum o pandemiji biće završena u petak posle višenedeljnih pregovora iza zatvorenih vrata u Ženevi, u Švajcarskoj.
Godišnje okupljanja 194 države članice UN-a, koji se održava sledeće nedelje, bliži se, zbog čega organizatori žele sporazum pre nego kasnije.
Zdravstvene birokrate koje vode pregovore moraju da podnesu izveštaj Svetskoj zdravstvenoj skupštini — vrhovnom telu SZO za donošenje odluka — bez obzira na to da li imaju ili ne finalizovan tekst za razmatranje skupštine, prenosi AFP .
Grupe civilnog društva koje su pratile razgovore izvan sale za sastanke izgledaju manje nego oduševljene da će doći do sporazuma.
„Oni pregovaraju, entuzijastično se bore za brzi zaključak – ali to se ne dešava“, rekao je KM Gopakumar, viši istraživač Mreže trećeg svijeta, za AFP.
Dajući vrlo male šanse da se pregovori uspešno završe na vreme, on je rekao da misli da će zemlje verovatno pritisnuti da se razgovori nastave i voditi razgovore sa još pregovora u nastavku.
Kritičari su već optužili tu organizaciju za birokratsko preterivanje u nastojanju da preuzme kontrolu nad načinom na koji svet reaguje na bilo koju buduću pandemiju u skladu sa izbijanjem koronavirusa.
Više od 125.000 ljudi samo u Britaniji potpisalo je peticiju kojom se traži referendum o bilo kojoj odluci o pristupanju takozvanom Sporazumu o pandemiji.
Drugi su predložili da bi se zemlje mogle odlučiti da predoče skupštinu okvirni dogovor i pokažu načelno slaganje.
Tekući nacrt sporazuma se ne objavljuje, ali verzija kakva je bila u četvrtak, koju je video AFP, pokazuje da su odobreni veliki delovi.
Glavni sporovi se vrte oko pitanja pristupa i pravičnosti: pristupa patogenima otkrivenim u zemljama i pristupa proizvodima za borbu protiv pandemije, kao što su vakcine izvedene iz tog znanja.
Druge škakljive teme su održivo finansiranje, nadzor patogena, lanci snabdevanja i pravična distribucija ne samo testova, tretmana i uboda, već i sredstava za njihovu proizvodnju.
Američki državni sekretar Entoni Blinken već je oslabio nade o dogovoru, rekavši da se zaključak ove nedelje čini „veoma malo verovatan“, kako smo i preneli na Nultoj Tački.