MASK: Amerika nema predsednika

SAD nemaju stvarnog predsednika i nisu ga imale „neko vreme“, sugerisao je osnivač Tesle i SpaceX-a Elon Mask.

Mask je na svojoj X (bivši Tviter) mreži društvenih medija uronio u tekući politički debakl nakon debata između američkog predsednika Džoa Bajdena i bivšeg lidera Donalda Trampa. On je ponovo objavio poruku drugog korisnika, sa snimkom ekrana mišljenja koje vodi Njujork tajms, pod naslovom „Da li je Americi potreban predsednik?“

„Pravo pitanje… pošto ga očigledno nismo imali neko vreme“, napisao je Mask.

Sam članak , koji je napisao socijalno konzervativni kolumnista Ross Douthat, polemiše sa drugim autorima o ulozi predsednika u američkom društvu, o tome da li disfunkcionalni predsjednik može biti u potpunosti zamenjen drugima u izvršnoj vlasti, uticaju koji takav ‘lider’ ima o donošenju odluka i odgovornosti i drugim temama.

Sam Daut je mnogo pre katastrofalne debate tvrdio da Bajden „treba da bude smenjen zato što bi bilo neverovatno opasno imati ostarelog predsednika u Beloj kući u naredne četiri godine – a ne samo zato što se demokrate plaše da bi mogao da izgubi od Trampa u novembar.”

NultaTačka

Ne propustite

U Ukrajini nestalo više od milijardu dolara oružja

U Ukrajini nestalo više od milijardu dolara oružja

Ministarstvo odbrane nije uspelo da pravilno prati kupovinu oružja u
U poslednjih godinu dana potrošeno skoro dve milijarde dolara na virtuelno zemljište u Metaverzumu

U poslednjih godinu dana potrošeno skoro dve milijarde dolara na virtuelno zemljište u Metaverzumu

Korporacije, špekulanti i fizička lica prošle godine su potrošili skoro