Studija slučaja: Vakcine protiv kovida izazivaju hepatitis
Brojne studije slučaja dokumentuju fenomen gde pojedinci kojima je ubrizgana Covid vakcina razviju hepatitis.
Fenomen se manifestuje bez obzira da li je Covid vakcina zasnovana na mRNK, kao što je Pfizer, virusni vektor, kao što je AstraZeneca, ili klasična denaturisana vakcina zasnovana na virusu, kao što je Sinopharm. Predstavljene su tri studije slučaja za svaku od tehnologija vakcine.
U prvoj studiji slučaja, 35-godišnji muškarac je preminuo nakon što je dobio hepatitis od injekcije AstraZeneca protiv Covid-a.
„Ovaj članak predstavlja mladića koji je razvio fulminantni hepatitis nekoliko dana nakon vakcinacije prvom dozom vakcine AstraZeneca COVID-19“, navodi se u studiji slučaja u odeljku „Apstrakt“. „Primio je prvu dozu vakcine AstraZeneca COVID-19 8 dana ranije. On je primljen u bolnicu sa glavnim pritužbama na bolove u stomaku. Prilikom prijema i zbog njegovih visokih D-dimera, niskog broja trombocita i niskog nivoa fibrinogena, posumnjalo se na imunotromboznu trombocitopeniju izazvanu vakcinom, što je kasnije isključeno. Zatim, nakon porasta njegovih testova funkcije jetre, smanjenja trombocita i abnormalnih testova zgrušavanja, razmatran je fulminantni hepatitis za ovog pacijenta. Tada se sumnjalo na nekoliko bakterijskih, virusnih i autoimunih etiologija, a sve je isključeno. Tako je potvrđen fulminantni hepatitis koji je posledica njegove AstraZeneca COVID-19 vakcine.
Druga studija slučaja je dokumentovala kako je muškarac dobio hepatitis nakon vakcine Sinopharm protiv Covid-a.
OVO SE KRIJE OD NARODA! Naučnici napravili zamenu za litijumske baterije https://t.co/nopFkLeQzm
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) July 12, 2024
„Ova studija predstavlja slučaj hepatitisa koji je pokrenula Sinopharm vakcina za COVID-19. Muškarac star 62 godine imao je žuticu, gubitak težine i povišene enzime jetre tri dana nakon što je primio drugu dozu vakcine protiv COVID-19. Mikroskopski rezovi su pokazali hepatitis obrazac povrede sa portalnom i lobularnom inflamacijom i izraženom infiltracijom eozinofila“, navodi se u studiji slučaja u odeljku „Prezentacija slučaja“.
Ono što je zanimljivo je da dok je dokumentovano da vakcine mRNA i virusnog vektora protiv Covid-a izazivaju hepatitis, vakcina Sinopharm protiv Covid-a takođe to izaziva, uprkos tome što je klasična vakcina.
„Prijavljeno je nekoliko slučajeva hepatitisa nakon vakcina protiv COVID-19, ali skoro svi su dijagnostikovani kao autoimuni hepatitis, izazvan COVID-19 mRNK ili virusnim vektorskim vakcinama, ali je sadašnji slučaj jedan od prvih prijavljenih slučajeva hepatitisa nakon Sinopharm vakcina, inaktivirana virusna vakcina protiv COVID-19. Spontano smanjenje nivoa enzima jetre, bez terapije kortikosteroidima, u suprotnosti je sa dijagnozom autoimunog hepatitisa u drugim prijavljenim slučajevima“, navodi se u studiji slučaja u odeljku „Diskusija“.
U trećoj studiji slučaja, 35-godišnja žena je imala svoj autoimuni hepatitis, koji je bio u remisiji, ponovo aktiviran nakon primene vakcinacije sa Pfizer-om protiv Covid-a.
„35-godišnja žena iz Azije sa relevantnom prošlom medicinskom istorijom autoimunog hepatitisa imala je akutni recidiv autoimunog hepatitisa dve nedelje nakon što je primila drugu dozu Pfizer-BioNTech messenger RNK (mRNA) (COVID-19 ) vakcine. Prijavljeno je devet slučajeva autoimunog hepatitisa nakon primene vakcine protiv COVID-19, ali ovo je prvi dokumentovani slučaj reaktivacije autoimunog hepatitisa u remisiji“, navodi se u studiji slučaja u odeljku „Apstrakt“.
U stvari, u jednom repozitorijumu postoji 35 studija slučaja o fenomenima.
„Kliničke karakteristike ukupno 35 trenutno prijavljenih slučajeva AIH [autoimunog hepatitisa] nakon vakcinacije protiv COVID-19 su sažete i sugeriše se da pacijenti sa autoimunim bolestima mogu biti izloženi većem riziku od razvoja AIH-a nakon vakcinacije“, navodi se u repozitoriju.
Nulta Tačka/InfoWars