Svetski ekonomski forum uništava poljoprivredu u Velikoj Britaniji: Novi zakon će dozvoliti konfiskaciju farmi za postavljanje solarnih i vetroelektrana
Vlada Velike Britanije je nedavno najavila sveobuhvatne reforme poreza na nasledstvo na poljoprivredna imanja. Ove promene bi mogle da otvore vrata šemi konfiskacije resursa koja menja namenu tradicionalnih farmi za proizvodnju hrane za solarne elekrane i vetroelektrane.
Šema podstiče poljoprivrednike da daju u zakup ili prodaju svoje poljoprivredno zemljište kompanijama za energetiku. Farme će biti predate korporacijama koje su direktno povezane sa Svetskim ekonomskim forumom. Kada farme budu pretvorene u solarne i vetroelektrane, promene će biti trajne. Ovo će imati razoran uticaj na proizvodnju hrane širom Velike Britanije, povećavajući cene hrane i stvarajući nestašicu hrane na duge staze.
Svetski ekonomski forum predviđa novi put za kontrolu proizvodnje hrane u Velikoj Britaniji
Prema novoj politici, vlada Velike Britanije donosi odredbe o olakšicama za poljoprivrednu imovinu (APR) i olakšicama za poslovnu imovinu (BPR). Počevši od aprila 2026., prvi milion funti kombinovane poslovne i poljoprivredne imovine ostaće oslobođen poreza na nasledstvo, ali iznad ovog praga, olakšica će pasti sa 100% na 50%, što će efektivno nametnuti stopu poreza na nasledstvo od 20% na imovinu preko praga.
Gareth Phillips, partner u multinacionalnoj advokatskoj firmi Pinsent Masons, kaže da bi promene mogle imati dubok uticaj na poljoprivredni sektor, diverzifikujući tokove prihoda poljoprivrednika. Phillips je „stručnjak za obnovljive izvore energije“ sa velikim iskustvom u razvoju projekata, finansiranju i planiranju.
Bore se protiv klimatskih promena?! Više od 50.000 posetilaca samita o Klimatskim promenama putuje avionom u Azerbejdžan https://t.co/9YgluH8kEr
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) November 12, 2024
Istorijski gledano, mnogi farmeri su izbegavali da zakupe zemljište za razvoj obnovljivih izvora energije zbog zabrinutosti zbog gubitka dragocenih poreskih olakšica na nasleđe. Ako farmeri zakupe zemljište za projekte kao što su solarne ili vetroelektrane, to bi potencijalno moglo da izazove gubitak poljoprivrednog statusa, što bi dovelo do većih poreskih obaveza. Međutim, sa predstojećim reformama, vlasnici zemljišta se sada podstiču da istražuju nove tokove prihoda, uključujući zakup zemljišta investitorima iz obnovljivih izvora, bez istog rizika od kazni za porez na nasledstvo.
„Jasno je da će ove promene verovatno otvoriti više poljoprivrednog zemljišta za projekte obnovljive energije“, rekao je Filips. „Poljoprivrednici dugo nisu bili voljni da daju u zakup svoju zemlju za razvoj obnovljivih izvora zbog zabrinutosti za porez na nasleđe. Ali sa smanjenjem poreskih olakšica, sada možemo videti više vlasnika zemljišta koji su spremni da izvrše tranziciju, bilo davanjem u zakup svoje zemlje ili čak prodajom da bi finansirali svoje poreske obaveze. Ovo bi moglo pomoći u rešavanju nekih problema oskudice zemlje sa kojima su se suočavale kompanije obnovljivih izvora energije.
Poljoprivrednici protestuju protiv šeme WEF-a za konfiskaciju zemlje u Londonu 19. novembra
Posvećenost britanske vlade da se uhvati u koštac sa „klimatskim promenama“ i ispuni nulte emisije do 2050. godine je pokretačka snaga ovih reformi. Stručnjaci iz industrije već dugo navode potrebu za više zemljišta kako bi se ispunili ambiciozni ciljevi „neto nula“ ugljenika. Pinsent Masons, gde Filips radi, ima jake veze sa inicijativama usmerenim na klimu. Firma je dobro poznati zagovornik održivosti, sa navedenim ciljevima postizanja neto nulte emisije do 2040. i nabavke 100% obnovljive električne energije do 2030. Firma je direktno uključena u globalne diskusije oko dekarbonizacije i održive infrastrukture, i sarađuju sa Svetskim ekonomskim forumom za postizanje svojih totalitarnih ciljeva.
Poljoprivrednici će 19. novembra izaći na ulice Londona u znak protesta, pozivajući na podršku u očuvanju budućnosti porodične poljoprivrede. Jedan korisnik Tvitera izrazio je mišljenje mnogih: „Poljoprivrednicima u Velikoj Britaniji smo potrebni! (i oni su nam potrebni!) … Jednom kada poljoprivreda nestane, ona je nestala, a to je ono što oni žele… a mi znamo zašto! Svi koji mogu, dođite u London da podržimo britanske farmere!“
Mnogi farmeri strahuju da će poreske promene nesrazmerno uticati na manje, porodične farme, koje su već pod finansijskim pritiskom rastućih troškova, klimatskih izazova i nestabilnih uslova na tržištu. Zabrinutost je da bi ove nove politike mogle da primoraju mnoge farmere da prodaju svoju zemlju, bilo da plate porez na nasledstvo ili da kapitalizuju na potencijalno većoj vrednosti zemljišta podstaknutom kamatama proizvođača obnovljivih izvora energije. Ove promene će osakatiti male farme i pomeriti poljoprivredni sektor u Velikoj Britaniji ka industrijskoj poljoprivredi velikih razmera ili energetskim razvojima u vlasništvu preduzeća, ustupajući kontrolu globalistima.