SKRIVENI NAPAD! PRETPOSTAVLJA SE DA KINEZI U BRODSKIM KONTEJNERIMA SKRIVAJU SISTEM PROJEKTILA! RASPOREĐENI PO CELOM SVETU, SPREMNI DA NAPADNU U SVAKOM TRENUTKU (FOTO)
Svet, a naročito SAD su u strahu od iznenadnog nuklearnog udara od strane Kine, jer poseduje supersonične projektile koji nose nuklearno oružje, a kreću se brzinama i preko 10 maha. Takođe ovi projektili se mogu ugraditi u kontejnere i tako neprimetno uploviti u luke, odakle bi izvele munjevit napad po strateškim ciljevima.
Više informacija u nastavku teksta.
Kina tajno razvija rakete u stilu trojanskog konja, koje su skrivene u transportnim kontejnerima koji uplovljavaju u neprijateljske luke, odakle mogu dejstvovati, upozoravaju stručnjaci.
Vojni analitičari veruju da bi ogromna flota teretnih i ribarskih brodova u zemlji mogla da se pretvori u ratne brodove uz upotrebu tajnih kontejnerskih projektila.
Prerušeni u obične kontejnere za transport, mogu se ušunjati na brod kako bi se neprimetno stopili sa stotinama drugih na brodu.
Ogroman broj kontejnerskih brodova u svetu čini ih težim za otkrivanje, za razliku od ratnih brodova u slučaju rata.
Poput legendarnog Trojanskog konja, projektili bi bili tiho prokrijumčareni u/ili blizu neprijateljske luke na civilnom brodu pre nego što bi bili aktivirani u iznenadnom napadu.
Rik Fišer, viši saradnik za azijska vojna pitanja u Međunarodnom centru za procenu i strategiju, rekao je za Sun onlajn, dok Kinezi nisu zvanično potvrdili da imaju rakete – verovatno je da ih imaju.
A u studiji Stoktonskog centra za međunarodno pravo upozoreno je da bi oružje moglo kršiti pomorske zakone.
U međuvremenu, penzionisani mornarički kapetan Džim Fanel, bivši šef obaveštajne službe Pacifičke flote, ranije je rekao da bi protivbrodska raketa u kontejnerima predstavljala značajnu pretnju američkoj mornarici.
Dolazi u toku novog talasa tenzija između SAD i Kine dok komunistički gigant osporava status Vašingtona kao najveće svetske supersile.
HIT! FARMAKO MEDIJI PRREPORUČUJU KOKTEL VAKCINA FAJZER, AZ, MODERNA! KOMEDIJA OPASNA PO ŽIVOT
https://t.co/WMRIoNMofm— Nulta Tačka (@ProdukcijaNT) December 8, 2021
Poznato je da Kina agresivno razvija svoju vojsku i da se približava SAD – proširuje svoj domet širom sveta, kao što je Afrika.
Od kada se maketa projektila pojavila 2016. godine, od tada se spekuliše da bi ova raketa već sada mogla da bude u operativnoj upotrebi.
Gospodin Fišer veruje da se oružje uklapa u vojnu strategiju Pekinga i da će verovatno biti korišćeno kao ofanzivna sposobnost protiv njihovih neprijatelja – potencijalno prokrijumčareno u strane luke bilo gde u svetu.
Gospodin Fišer je za The Sun Online rekao da bi „kineske strateške preferencije snažno zagovarale nabavku projektila za iznenađenje“
Oni bi bili opremljeni „neuobičajenim malim kineskim brodovima kako bi izvršili iznenadne raketne napade na odbranu obale kako bi pomogli praćenje amfibijskih ili vazdušnih snaga za invaziju“.
Fišer je rekao da se lanseri raketa za transport kontejnera mogu prokrijumčariti kroz luke ili preko ulaznih luka na autoputu.
Oni bi zatim mogli da se čuvaju godinama u zgradi sa kontrolisanom klimom u dometu američkih vojnih baza i upotrebe za vojne operacije kada za to dođe vreme.
Gospodin Fišer je rekao da će rakete u kontejnerima „kineskom rukovodstvu ponuditi široku lepezu opcija“.
„Vašington bi bio u haosu, ne bi znao kome da uzvrati.“
– Rik Fišer
Ovo uključuje „korišćenje većih kontejnerskih brodova, na hiljade ribarskih brodova ili uskladištenih kontejnera u lukama, za preduzimanje vojnih ili terorističkih napada na način koji se može odbiti ako se želi“.
„KPK (Komunistička partija Kine) je u potpunosti sposobna da koristi kontejnerske rakete za sejanje haosa kada to zaželi“, insistirao je on.
Na primer, kineski kontejneri za lansiranje projektila mogli bi da se čuvaju u blizini luke Sijetl.
KONOR MEKGREGOR OSUDIO EU I REKAO DA JE „PRISILNA VAKCINACIJA RATNI ZLOČIN“https://t.co/vJVBXsLRWc
— Nulta Tačka (@ProdukcijaNT) December 7, 2021
Kinezi će sačekati dan kada mogu da lansiraju rakete sa bojevom glavom sa elektromagnetnim impulsom iznad obližnje baze podmornica sa nuklearnim balističkim projektilima, rekao je Fišer.
„Emplozija bi mogla da uništi elektroniku na [podmornicama] i širom baze bez potrebe za lansiranjem nuklearne rakete iz Kine“, rekao je on.
„Vašington bi bio u haosu, ne bi znao kome da uzvrati, a možda Kina koristi američko ometanje da započne svoj pravi cilj, vojno osvajanje Tajvana.“
Prema američkim zvaničnicima, oružje raspoređeno u kontejnerima je napredna protivbrodska raketa pod nazivom IJ-18C, koja je verzija ruskog oružja Club-K.
Rakete se uklapaju u standardni kontejner širine 8 stopa, visine 8,5 stopa i dužine 20 stopa ili 40 stopa.
„Onlajn animacija koja pokazuje kako se Club-K može ugraditi u kontejner pokazuje kako se vrh skida da bi otkrio projektil sa prednjim delom koji se odvaja za sistem za navođenje.
Prema Centru za strateške i međunarodne studije, raketa ima brzinu do 3 maha – tri puta veću od brzine zvuka ili 2.300 mph.
Iako nisu u klasi kineskih hipersoničnih projektila, koji mogu da dostignu brzinu od 10 Maha, analitičari veruju da i dalje mogu da nanesu štetu.
Do sada jedini zapis o ispaljivanju projektila iz kontejnerskog broda je slika testa koji je izvršio Izrael.
Veliki broj kineskih kontejnerskih brodova ulazi u američke luke na zapadnoj i istočnoj obali što ih čini u dometu velike većine američke flote.
„Ako se ova sposobnost potvrdi, biće potreban potpuno novi režim pregleda za sve komercijalne brodove pod zastavom NRK koji idu u američke luke,“ rekao je Fanel.
Studija Stokton centra zaključila je da bi tajni utovar oružja na civilne brodove mogao da prekrši međunarodno pravo.
Pisalo je: „Nepoštovanje zakona o oružanom sukobu potajnim uključivanjem trgovačkih brodova u kineske napore za vođenje rata, ugrožava civilne pomorce i dovodi u opasnost sve civilne brodove koji mogu delovati u zoni neprijateljstava.“
IGRA MOĆI
Kina se doživljava kao direktan izazov Zapadu za položaj, dok svet pokušava da se oporavi od pandemije.
Peking preduzima korake da uspostavi uporište u Atlantskom okeanu sa novom serijom pomorskih baza na zapadnoj obali Afrike.
Prva prekomorska pomorska baza ove zemlje izgrađena je pre mnogo godina u Džibutiju na Rogu Afrike i stalno povećava svoj kapacitet.
I neko vreme su mnogi mislili da Kina radi na uspostavljanju pomorske baze u Tanzaniji, zemlji na istočnoj obali Afrike koja ima jake, dugogodišnje vojne veze sa Pekingom.
U međuvremenu, takođe se vidi da je Kina preuzela vođstvo u sledećoj fazi globalne trke u naoružanju pošto ima nuklearnu raketu koja može da pogodi bilo koju tačku u svetu.
Hipersonične rakete menjaju igru jer za razliku od balističkih projektila, odlaze u svemir pre nego što se obruše na cilj okomitim putanjama.
Već se smatra da Kina – koju tesno prati Rusija – ima najmoćniji arsenale hipersoničnih raketa u koje su uložene milijarde.
Ali otkrića njihovog raketnog testa u avgustu izazvala su šok u zapadnim obaveštajnim službama koje se plaše da su zapravo potcenili Peking.
Američki obaveštajni i vojni zvaničnici su navodno ostali zapanjeni nakon što je Kina lansirala raketu u svemir noseći hipersonično klizno vozilo koje je obišlo svet pre nego što je ubrzano krenulo ka svom cilju.
UČESTVUJTE U BORBI PROTIV CENZURE! PRVI VAŠ KORAK JE DA NAPUSTITE MEJNSTRIM MREŽE POPUT FACEBOOK-a! PRIDRUŽITE SE NAJBRŽE RASTUĆEM KANALU U REGIONU NA TELEGRAMU! NULTA TAČKA VAS ČEKA!
NultaTačka/TheSun