IGRAJU SE BOGA! KINEZI STVARAJU TRANSGENE KREACIJE! PRAVE „HUMANIZOVANE SVINJE“ RADI ISTRAŽIVANJA VIRUSA
Naučno dostignuće ili srljanje u provaliju, veliko je pitanje?! Međutim, nema sumnje da se naučnici igraju „Boga“ pokušavajući da proniknu u sva znanja o nastanku, razvoju i reprodukciji jedinke, pri tom često idući u krajnosti koje su van svih etičkih načela.
Ova transgena kreacija seče u oba smera. Može se koristiti za istraživanje lekova ili prevencije za koronavirus ili se može koristiti za testiranje smrtonosnijeg laboratorijskog biološkog oružja. Debata o mešanju gena različitih vrsta ili klasa bila je žestoka debata između naučnika. Tehnokrate nemaju etičke granice ili moralna ograničenja za bilo koju vrstu eksperimentisanja. ⁃ TN Editor
Kineski državni list Global Times proslavio je u četvrtak navodno otkriće naučnog procesa za stvaranje „humanizovane svinje“ podložnije teškim slučajevima kineskog koronavirusa, koju bi naučnici mogli da zaraze i koriste za istraživanje.
Propagandno izdanje pripisalo je naučno dostignuće Institutu za mikrobiologiju Kineske akademije nauka (IMCAS). CAS, istraživačka institucija, najveća je svetska organizacija te vrste i formalni ogranak kineske vlade. Tajms je objavio ilustrativnu cifru o razvoju „humanizovanih“ svinja koja se, čini se, prvi put pojavila u studiji objavljenoj u avgustu koja je promovisala upotrebu genetski modifikovanih svinja za kinesko istraživanje koronavirusa na osnovu toga koliko brzo naučnici mogu da ih generišu i njihove povećane sličnosti. sa ljudskim telom.
AUSTRIJANCIMA DOZLOGRDILO! ISPISALI PAROLE PROTIV KODVID TIRANIJE PO BEČKOJ BOLNICI
https://t.co/SW3oVaXqDp— Nulta Tačka (@ProdukcijaNT) December 11, 2021
Studija iz avgusta – objavljena u Cell Discovery, časopisu koji sponzoriše CAS, otkrila je da su kineski naučnici pokušali da koriste CRISPR tehnologiju za uređivanje gena kako bi uklonili genetske zaštitne barijere zbog kojih kineski korona virus nije značajna pretnja za većinu svinja. Tehnologija CRISPR postala je izvor globalne kontroverze 2018. godine nakon što je kineski naučnik He Jiankui tvrdio da je koristio metod za genetski modifikovanje nerođenih blizanaca kako bi ih učinio imunim na HIV. Komunistička partija ga je osudila na tri godine zatvora zbog izvođenja eksperimenta na ljudima, bez potpune saglasnosti Partije.
Pored „humanizovane svinje“, Global Times je najavio IMCAS za stvaranje „ljudskih distalnih organoida pluća (hDLO)“. Prema recenziranom časopisu Nature Methods, organoid je „3D višećelijska in vitro konstrukcija tkiva koja oponaša svoj odgovarajući organ in vivo, tako da se može koristiti za proučavanje aspekata tog organa u posudi za kulturu tkiva“.
„Postojeće ćelijske linije i životinjski modeli na zamorčićima i nekim primatima koji se koriste za simulaciju infekcije COVID-19 (kineskim koronavirusom), ne mogu obuhvatiti ključne karakteristike ljudske fiziologije i stoga ograničavaju tačnost testova efikasnosti vakcina i lekova“, navodi se u saopštenju, tvrdi Global Times. „Dva nova modela mogu pokazati kliničke karakteristike slične stvarnim pacijentima sa COVID-19.
Bolja simulacija ljudskog tela učinila je dva modela pouzdanijima u dubinskom proučavanju kako se COVID-19 prenosi i razvija u ljudskom telu“, tvrdi državni list, napominjući da je „nekoliko nacionalnih fondova“ podržalo obe „humanizovane“. svinje” i eksperimenti sa „organoidom”.
Studija o humanizovanim svinjama objavljena u Cell Discovery-u u avgustu žalila se da još nije otkriveno da prirodni oblici sisara slični ljudima imaju ozbiljne simptome koronavirusa, „pozivajući na bolji model velikih životinja koji bi mogao da oponaša čitav spektar COVID-19 simptomi.” Da bi stvorili svinju ranjiviju na teške bolesti od strane kineskog koronavirusa, naučnici su tvrdili da su modifikovali svinje u materici koristeći CRISPR/Cas9 tehnologiju kako bi im dali ACE2 receptor, vrstu proteina koji kineski koronavirus koristi da se veže za ćelije i izazove oštećenja. Bez njih, istraživanja sugerišu da virus ima mnogo manje šanse da se reprodukuje i ošteti telo domaćina, ako ih uopšte ima.
CRISPR, ili klasterizovana, redovno raspoređena kratka palindromska ponavljanja, su oblik tehnologije za uređivanje gena. Prema CRISPR Therapeutics, CRISPR/Cas9 „uređuje gene preciznim sečenjem DNK, a zatim dozvoljavajući prirodnim procesima da preuzmu popravke DNK“.
VELIKA VEST! HAKERI NAPALI MINISTARSTVO ZDRAVLJA BRAZILA – NESTALE SVE INFORMACIJE O VAKCINISANIMAhttps://t.co/TDrqCe22kv
— Nulta Tačka (@ProdukcijaNT) December 10, 2021
Naučnici napominju da je krajnji cilj eksperimenta da se svinje proizvedu za „ozlediti“ – da se razbole od kineskog koronavirusa i da proučavaju naprednu degeneraciju u njihovom zdravlju. Naučnici u eksperimentu Cell Discovery rekli su da su namerno zarazili ćelije bubrega i pluća prasića kineskim koronavirusom, koji je navodno „pokazao značajne citopatske efekte“ za razliku od prirodnih svinja.
Teški slučajevi kineske infekcije korona virusom mogu izazvati izuzetno bolne simptome kao što su otkazivanje više organa, otežano disanje, upala pluća i druga stanja koja ugrožavaju život, navodi Svetska zdravstvena organizacija (SZO).
Naučnici su slavili da je njihov eksperiment doneo „velike količine“ prasadi „za kratko vreme“. Prasad bi takođe mogla da pate od drugih bolesti, napisali su, dajući „jedinstvenu priliku da se ove postojeće bolesti kombinuju kako bi se reprodukovali teški slučajevi Covida-19“.
Eksperiment je daleko od prvog na svinjama kao modelu za ljudske bolesti. Već 2014. istraživači su pokušavali da genetski modifikuju svinje kako bi u njima stvorili organe koji mogu da funkcionišu u ljudskom telu, potencijalno eliminišući potrebu za donorima ljudskih organa. Naučnici su takođe pokušali da modifikuju matične ćelije svinja kako bi stvorili „humanizovane svinje“ za upotrebu u istraživanju drugih bolesti, a ne samo kineskog koronavirusa.
Eksperiment sa svinjama još jednom izaziva zabrinutost zbog kineskih naučnih istraživanja koristeći žive životinje. U junu su naučnici u Šangaju šokirali svet tvrdnjom da su uspešno oplodili mužjaka pacova. U stvarnosti, naučnici su sašili mužjaka i trudnu ženku, prebacili ženku matericu u muško telo i održali ih u životu dok se ženka nije porodila. Naučnici su zloslutno primetili da studija „može imati dubok uticaj na reproduktivnu biologiju“.
Komunistička partija Kine trenutno se bavi široko rasprostranjenom kampanjom sterilizacije u Istočnom Turkistanu, okupiranom zapadnom regionu koji režim naziva Sinđang, u kojem uništava reproduktivne sposobnosti žena iz etničkih manjina, uglavnom Ujgura, kako bi ograničila populaciju grupe. Ujgurski tribunal, nezavisna organizacija koja proučava kampanju, presudila je u četvrtak da je Kina „izvan razumne sumnje“ kriva za genocid nad Ujgurskim narodom – uglavnom na osnovu prisilne sterilizacije žena i ubijanja beba Ujgura.