Hrvatski dobrovoljci u Ukrajini! Vođa Bed Blu Bojsa već tamo: Dolaze ekipe iz Splita, Zadra i Osijeka

Hrvatski dobrovoljci u Ukrajini! Vođa Bed Blu Bojsa već tamo: Dolaze ekipe iz Splita, Zadra i Osijeka

Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski uputio je putem društvenih mreža poziv ljudima širom sveta da dođu i bore se rame uz rame sa Ukrajincima protiv ruske invazije. Formirana je posebna jedinica boraca za sve strance koji su se uključili u rat. U Ukrajinu stižu i hrvatski dobrovoljci iz raznih gradova, javljaju tamošnji mediji.

RTL-u se javio jedan od hrvatskih dobrovoljaca iz prve grupe koja je već otišla na ratište.

EU kupuje oružje Ukrajini i zabranjuje RT i Sputnjik

„Drugi hrvatski vojnici su već u Ukrajini, to je važna napomena. Juče je prvi transport vojnika otišao za Ukrajinu, danas dolaze još dve ekipe – jedna iz Splita, druga iz Zadra, treća čak iz Osijeka“, poručio je.

Nekadašnji vođa BBB-a Denis Šeler, koji je šest godina ratovao u Ukrajini u bataljonu Azov, organizuje prikupljanje pomoći u Zvonimirovoj ulici 23 u Zagrebu. U izjavi za Večernji list je pozvao sve koji žele da ratuju u Ukrajini da se jave ambasadi Ukrajine.

„Pozivam gospodu veterane i vojnike s vojnim iskustvom u zbor! Svi koji su dosad kontaktirali ambasadu biće kontaktirani tokom dana i dobiće sve potrebne informacije. Idem na čelu grupe koja je spremna da ide u rat, a sve ostale molim da kupuju i doniraju svu moguću opremu koju mogu dati, od uniformi, pancirai, šlemova pa do prve pomoći“, poručio je Šeler.

NultaTačka

Ne propustite

Vakcinacija se nastavlja! SAD forsiraju vakcinaciju protiv majmunskih boginja

Vakcinacija se nastavlja! SAD forsiraju vakcinaciju protiv majmunskih boginja

Američki zdravstveni zvaničnici su, zbog povećanja slučajeva majmunskih boginja proširili
Mask odgovorio Trampu nakon što ga je bivši predsednik SAD prozvao

Mask odgovorio Trampu nakon što ga je bivši predsednik SAD prozvao

Ilon Mask je poručio Donaldu Trampu da je previše mator