Švedska: U NATO bez referenduma, referendum je loša ideja

Švedska vlada ne planira da održi referendum ako parlament podrži predlog zahteva za članstvo te zemlje u NATO, rekla je danas premijerka Magdalena Anderson.

Prema njenim rečima, referendum je „loša ideja“, prenosi Rojters.

„Mislim da to nije pitanje koje je pogodno za referendum. Ima puno informacija o nacionalnoj bezbednosti koje su poverljive tako da na takvom referendumu ima važnih pitanja i činjenica o kojima se ne može otvoreno govoriti“, rekla je Anderson.

Generalni sekretar NATO Jens Stoltenberg izjavio je da će Švedska i Finska moći da se priključe NATO čim odluče da zatraže članstvo u Alijansi.

MARIO ZNA i MILOŠ DIMITRIJEVIĆ- Ljudi za ovo MORAJU DA ČUJU- Budite spremni za period koji nas čeka

Nulta Tačka/Agencije

Ne propustite

Pored NEMACA i FINCI ostaju bez toalet papira

Pored NEMACA i FINCI ostaju bez toalet papira

Rastući troškovi energije širom EU uzrokuju privremene zastoje na proizvodnim
Zašto firme prelaze na IT sisteme u oblaku i kako im to olakšava posao

Zašto firme prelaze na IT sisteme u oblaku i kako im to olakšava posao

Da li ste se ikada zapitali zašto sve više kompanija,