Vašington brani Ministarstvo istine koje uvodi svet u Orvelovu stvarnost

Vašington brani Ministarstvo istine koje uvodi svet u Orvelovu stvarnost

Šef DHS-a Alehandro Maiorkas bio je primoran da se nekoliko puta pojavi na nacionalnoj televiziji u pokušaju da razjasni kako će funkcionisati novi „Odbor za upravljanje dezinformacijama“.

Mnogi kritičari, uključujući i vrhunske republikance, kritikovali su inicijativu kao gušenje slobode govora, slično „Ministarstvu istine“ preuzetom sa stranica distopijskog romana Džordža Orvela „1984“.

Govoreći na CNN-u o stanju u Uniji u nedelju, Maiorkas je odbacio kritike tvrdeći da je misaona policija „upravo suprotno od onoga što će raditi ova mala radna grupa u okviru Odeljenja za unutrašnju bezbednost“.

Šef DHS-a je takođe više puta uveravao Amerikance da odeljenje nema apsolutno nikakvu nameru, „operativno ovlašćenje“ ili „sposobnost“ da špijunira američke građane.

Nulta Tačka/RT

Ne propustite

Šta je ovo? LUKAŠENKO pozvao na bolje odnose Belorusije sa EU

Šta je ovo? LUKAŠENKO pozvao na bolje odnose Belorusije sa EU

Minsk je spreman da popravi veze sa zapadnim susedima, rekao
SKORO POLOVINA BRITANACA se muči da plati račune- IZVEŠTAJ

SKORO POLOVINA BRITANACA se muči da plati račune- IZVEŠTAJ

Skoro polovina odraslih u Velikoj Britaniji muči se da plati