HIT! Kinezi ismejali zemlje članice G7
Usred sastanaka G7 i NATO-a, portparol kineskog ministarstva spoljnih poslova Džao Liđijan objavio je u utorak sliku na kojoj ističe da, uprkos tome što se nazivaju „međunarodno društvo“ , članice G7 zapravo čine mali procenat svetske populacije.
Oslikavajući lidere bloka zajedno sa svojim kolegama iz BRIKS-a, na fotografiji se navodi da populacija prvog bloka iznosi 777 miliona, dok u drugom živi 3,2 milijarde ljudi.
„Dakle, sledeći put kada budu govorili o ‘međunarodnom društvu’, znate na šta misle…” , napisao je Zhao.
So next time when they talk about "international society", you know what they mean… pic.twitter.com/3sV23dxLCp
— Lijian Zhao 赵立坚 (@zlj517) June 28, 2022
Nakon samita u Nemačkoj tokom vikenda, lideri G7 otputovali su u Madrid, gde se sastaje vojni blok NATO-a predvođen Amerikom da bi izradio svoj novi strateški koncept – dokument koji opisuje njegovu misiju i stav prema nečlanicama. U svom prvom ažuriranju od 2010. godine, dokument će se odnositi na Kinu kao na „izazov“, a prema rečima generalnog sekretara NATO-a Jensa Stoltenberga, „će jasno staviti do znanja da saveznici Rusiju smatraju najvažnijom i najdirektnijom pretnjom našoj bezbednosti“.
Samo nekoliko dana pre samita G7, ruski predsednik Vladimir Putin, predsednik Kine Si Đinping i lideri Brazila, Indije i Južne Afrike sastali su se virtuelno na samitu BRIKS-a o kome se manje izveštava, na Zapadu. Grupa, označena akronimom sastavljenim od prvog slova imena njenih zemalja članica, uključuje četiri od deset najvećih svetskih ekonomija i predstavlja više od 40% stanovništva planete i 30% njenog BDP-a.
Ništa nije SLUČAJNO- Depopulacija je u toku a TRANSHUMANISTI imaju plan kako da ZAMENITE DECU!
Iako BRIKS nije formalni savez u vojnom ili ekonomskom smislu, njegove članice su često ujedinjene u suprotnosti sa zapadnim konsenzusom. Osim Brazila, nijedna od zemalja BRIKS-a nije glasala sa SAD i njihovim saveznicima za osudu ruske vojne operacije u Ukrajini na Generalnoj skupštini UN u martu, na primer, a Kina i Indija su od tada pojačale svoje trgovinske veze sa Moskvom.
Takođe, blok bi se uskoro mogao proširiti. Argentina i Iran su prošle nedelje podneli zahtev za članstvo, pri čemu je iransko ministarstvo spoljnih poslova opisalo BRIKS kao „veoma kreativan mehanizam sa širokim aspektima“, a argentinski predsednik Alberto Fernandez rekao je da bi platforma mogla „provesti plan za budućnost koji će dovesti do boljeg i pravednijeg vremena.”