Utapajući se u novim slučajevima, Kina konačno prestaje da objavljuje dnevno fabrikovane Covid „podatke“
Gotovo tri pune godine nakon što je Kina prvi put počela da izveštava o dnevnim podacima o kovidu za koje su čak i najnaivniji tvrdili da su izmišljeni, i samo nekoliko dana nakon što je najviši zdravstveni organ Pekinga procenio da je skoro 37 miliona Kineza bilo zaraženo svakog dana prošle nedelje, pošto je Kina konačno odustala od svoje katastrofalne politike nultog kovida, u nedelju je kineska Nacionalna zdravstvena komisija konačno odustala od nameštanja podataka i objavila da će prestati da objavljuje dnevne brojeve slučajeva Covid-19, nakon što je tačnost njenih podataka dovedena u pitanje pošto su milioni zaraženi širom zemlje, a zvanični broj je ostao zapanjujuće nizak.
Podaci su dovedeni u pitanje nakon što je nekoliko kineskih gradova prijavilo dnevne infekcije koje su daleko nadmašile zvanični broj, dodajući sumnju u brojke koje je dao NHC. A kada govorimo o zvaničnim brojevima, oko 25.000 slučajeva dnevno je malo ispod 37 miliona novih slučajeva otkrivenih nedavno, ili 250 miliona za 3 nedelje. A kada govorimo o zvaničnim podacima, to izgleda otprilike ovako:
Komisija nije navela razlog za promenu politike u saopštenju u nedelju, ali je rekla da će Kineski centar za kontrolu i prevenciju bolesti objaviti informacije vezane za Covid radi studija i reference.
Kako je ranije objavljeno, čak četvrt milijarde ljudi, ili skoro 18 odsto stanovništva, možda je zaraženo virusom u prvih 20 dana decembra, prema zapisniku sa internog sastanka kineske Nacionalne zdravstvene komisije održanog u sredu. I dok su bolnice u većim gradovima, uključujući Peking i Šangaj, preplavljene, dok se neki krematorijumi „bore da se izbore sa tim“, sve je ovo sasvim normalna tranzicija i davno zakasneli korak ka imunitetu krda, nešto što je Kina odavno trebalo da uradi.
🔶 🚫 Dezinformacije, Cenzura i Informacioni rat u 21. Veku https://t.co/dw4E6NEnlT
— Nulta Tačka (@ProdukcijaNT) December 26, 2022
A pošto nema bukvalno gomile mrtvih tela razbacanih po kineskom pejzažu, može se doneti sopstveni zaključak o tome koliko je kovid bio smrtonosan i opasan i koliko je propagande ušlo u narativ o kovidu u poslednje dve godine.
Kao ilustraciju koliko su kineski podaci sve vreme bili lažni, razmotrite sledeće:
- Provincija Džeđijang, pored Šangaja, saopštila je da ima više od milion zaraženih virusom korona dnevno i da očekuje da će taj broj dostići vrhunac od 2 miliona, izvestio je u nedelju Zhejiang Daily, pozivajući se na lokalne zvaničnike na brifingu o zdravlju.
- Grad Dongguan u južnoj provinciji Guangdong saopštio je u petak da se dnevno zarazi 250.000 do 300.000 ljudi.
- Grad Ćingdao u istočnoj provinciji Šandong ima 490.000 do 530.000 slučajeva dnevno na osnovu projekcija podataka, prema izveštaju lokalnih novina.
Pa ipak, zvanični broj NHC-a za 23. decembar bio je 4.103 slučaja.
Naravno, ovo je veoma slično čistom smeću koje izveštava američki Biro za statistiku rada kada je u pitanju mesečni izveštaj o poslovima, koji stalno tvrdi da SAD stvaraju stotine hiljada radnih mesta čak i usred masovnih otpuštanja i inflacije.
Što se tiče Kine, najveći kompromis tako oštrog zaključka o „nultom kovidu“ je to što se Kina suočava sa još akutnijom ekonomskom krizom u narednim nedeljama (pogledajte „Kineska privreda pokazuje sve veći pritisak od Covid cunamija“), koja će zatim izaći sredinom/kasnom januara sa čistom ekonomskom listom i prirodno imunom populacijom koja nema čega da se plaši dok se kineski ekonomski oporavak pokreće u svetu, šaljući udarni talas kreditnog impulsa širom sveta.
A da bi se osiguralo da brže stigne, Kina je u nedelju proširila upotrebu domaće vakcine protiv Covida. U saopštenju Nacionalne zdravstvene komisije navodi se da ljudi koji imaju tri i više godina mogu da prime vakcinu protiv Covida koju je razvila jedinica za biološke proizvode Chongqing Zhifei. Do sada je bila odobrena samo za odrasle. Oni koji su u potpunosti vakcinisani Zhifei proizvodom mogu dobiti jednu dopunsku vakcinu nakon šest meseci, navodi se u saopštenju. Nejasno je da li kineske „vakcine“ imaju toliko štetnih i dugotrajnih nuspojava kao one koje su razvile kompanije poput Pfizer-a i Moderne.