Nastavnici „prevaspitavaju“ dečake kojima je Endru Tejt „isprao mozak“
Ostavljajući po strani krivični slučaj Endrua Tejta, mislim da se svi možemo složiti da se u mejnstrim medijima pojavljuju neki prilično glupi članci o fenomenu Tejta.
Sada Sunday Times želi da nam kaže kako nastavnici pokušavaju da ponište Tejtovo zlo „ispiranje mozga“. Zapamtite, jedini ljudi koji treba da ispiraju mozak deci su nastavnici levičari.
„To je verzija radikalizacije što se mene tiče“, kaže Sofi Vajthed, koja radi u Školi seksualnog obrazovanja, koja drži radionice o pristanku. „Njegova retorika je tako nasilna i uticala je na toliko mladih ljudi“.
Nastavnik iz južnog Londona pomogao je da se objasni uticaj Tejtovih reči tako što je napravio piramidu, pokazujući kako neke radnje, poput upotrebe nasilnih reči, mogu da eskaliraju u kriminalno ponašanje.
Ignoriši Tejta, pogledaj piramidu!
🔶 Francuska: Ilegalni migrant pokušao da zadavi sopstvenu bebu tokom spora u kancelariji za imigraciju https://t.co/o6TCgYb1LZ
— Nulta Tačka (@ProdukcijaNT) January 9, 2023
Nastavnica u drugoj školi rekla je da su neki učenici odustali od učenja za ispite, smatrajući da im više nije potrebno obrazovanje da bi napredovali. „Oni [učenici] uvek na kraju kažu: „Mogu da se obogatim na internetu, to je uradio Endru Tejt“, rekla je ona.
Da li bi to bilo tako strašno da dečaci koje obrazovni sistem ne uspeva da nauči veštine koje će im pomoći da uče na drugi način da uspeju na internetu? Ja bih, recimo, mnogo radije naučio da kodiram nego da učim o stalaktitima.
Čini se da je Sunday Times-u takođe potrebno neko onlajn obrazovanje, jer tvrdi da Tejt još uvek vodi svoj kurs na Univerzitetu Hustler, koji je pre izvesnog vremena zamenio The Real World.
Ali umesto toga, vanmrežno prevaspitanje se nastavlja:
Na okupljanju u školama u Oksfordširu, učenicima se govori o tome zašto ne bi trebalo da se koriste izrazi poput „muškarac“ ili „budi muškarac“. U St Dunstan’s-u, školi sa dopunskim obrazovanjem u Londonu, nastavnici pokušavaju da razgovaraju o Tejtu i utvrde šta učenici znaju pre nego što daju tinejdžerima više informacija. Novinski članci o Tejtu su dekonstruisani sa starijim učenicima.
Bilo da neko voli ili mrzi Tejta, ili veruje da je kriv ili nevin, očigledno je da je on simptom kulture koja demonizuje muškarce i dečake i dozvoljava im da zaostanu. Umesto da slušaju ove mladiće, njihovi „zaštitnici“ koji nisu u kontaktu sa stvarnošću deluju zgroženo i govore im da nisu u pravu, što dovodi do apsurdno besmislenih tvrdnji poput sledećih:
Ipak, uprkos Tejtovim stavovima, koji ukazuju na širu mizoginističku kulturu na internetu koja se širi kroz škole, još uvek postoji nada.
Nadati se čemu tačno? I zašto bismo verovali ovim nastavnicima koji usmeravaju dečake, za koje se čini da su iznevereni od strane onih koji bi trebalo da ih vode, u pravom smeru?
Nulta Tačka/InfoWars