JPMorgan Chase želi da uvde biometrijski način plaćanja za ljude uz pomoć LICA ili DLANA
JPMorgan Chase je najavio planove za pilotiranje nove tehnologije plaćanja koja bi omogućila kupcima da plaćaju dlanom ili licem umesto tradicionalnom kreditnom ili debitnom karticom. Prateći slične tehnološke implementacije u Kini , ako pilot program prođe dobro, banka namerava da uvede uslugu na svoju širu bazu klijenata trgovaca u SAD i uvede novi talas biometrijskih plaćanja.
Korporacije podstiču uspon biometrijske tehnologije, koja koristi jedinstvena merenja tela da bi se potvrdio identitet osobe, kako bi ovo postao podrazumevani način plaćanja širom sveta.
Novi proces plaćanja funkcioniše tako što se korisnikov dlan ili lice upiše u proces u prodavnici. Prilikom plaćanja, kupac skenira svoje lice ili dlan da bi završio transakciju.
Prema Bloombergu , Jean-Marc Thienpont, šef omnikanalnih rješenja za JPMorgan-ov posao plaćanja, veruje da je „evolucija potrošačke tehnologije stvorila nova očekivanja za kupce. Trgovci moraju biti spremni da se prilagode ovim novim očekivanjima.”
Pilot program može uključivati trku Formule 1 u Majamiju, kao i neke prodavnice. Ramon Peneda, glavni službenik za informacije za Veliku nagradu Formule 1 Cripto.com u Majamiju, rekao je da bi „mogućnost uvođenja ove nove šeme plaćanja zasnovane na biometriji poboljšala iskustvo dana trke za naše goste, jer će uživati u novom, bržem procesu naplate.”
Tokom proteklih nekoliko godina, Kina je postala globalni lider u implementaciji ove tehnologije plaćanja za biometrijsko prepoznavanje. Način plaćanja je transformisao način na koji milioni ljudi svakodnevno obavljaju transakcije.
Ulaganje zemlje u veštačku inteligenciju , velike podatke i tehnologije nadzora olakšalo je razvoj naprednih sistema za prepoznavanje lica. Vladin pritisak na bezgotovinsko društvo dodatno je podstakao usvajanje digitalnih metoda plaćanja, čineći plaćanja prepoznavanjem lica prirodnim napredovanjem u društvu koje Kina pokušava da stvori.
Dva kineska tehnološka giganta, Alibaba i Tencent, pioniri su u revoluciji plaćanja prepoznavanjem lica sa svojim platformama, Alipay i WeChat Pay.
Međutim, kineska vlada je odigrala ključnu ulogu u širokom usvajanju plaćanja za prepoznavanje lica. Promovisanjem digitalnih metoda plaćanja i pružanjem regulatorne podrške, vlada je podstakla rast ove tehnologije u razvoju nacionalne baze podataka za prepoznavanje lica.