CIMET kao Božji dar: Prirodni antibakterijski lek
Cimet – uobičajeni aromatični začin za kolačiće i bombone – dobija se iz kore drveta. Ali osim upotrebe kao začina, Adams je rekao da bi ljudi mogli da ga koriste i za pravljenje mirisnog čaja od cimeta.
Zatim je citirao stih iz knjige Poslovica u Starom zavetu, koji glasi: „Namirisah postelju svoju smirnom, alojem i cimetom“ (Poslovice 7:17). Upotreba cimeta za parfemisanje kreveta proizilazi iz njegovog antibakterijskog svojstva i sposobnosti da odstranjuje grinje.
U međuvremenu, odlomak iz Knjige Izlaska pokazuje da je cimet više od začina, jer se koristio za pripremu tamjana i svetog ulja za pomazanje za verske obrede. Bog je naredio Mojsiju da koristi cimet kao sastojak u svetom ulju, koje će se koristiti za pomazanje svetih posuda, oltara za prinos i prvosveštenika.
Cimet se takođe koristi u nekoliko mešavina ulja, a biblijski edukator o ishrani podseća da je ulje cimeta bilo jedno od ulja koje je koristio za gel sa koloidnim srebrom za prvu pomoć koji je formulirao pre nekoliko godina. Gel za prvu pomoć sadrži sedam esencijalnih ulja.
Panika je ogromna, srušeni su snovi duboke države | Zdravko Gojanović | Mario Zna, 302 UŽIVO
„Mislim da su većina toga biblijska ulja“, rekao je on. „Poznato je da ova ulja u kombinaciji ubijaju superbakterije i sve vrste bakterijskih infekcija na površini kože.“
Dr Džejms Djuk je takođe pomenuo moguće prednosti cimeta u svojoj knjizi „Biblijsko bilje“, koju je Adams koristio kao referencu. Ove prednosti uključuju lečenje bronhitisa, Candida infekcija, dijabetesa, dispepsije, groznice, žgaravice, herpesa, bolne menstruacije, reumatizma i tuberkuloze.
Cimet se koristi u medicini hiljadama godina
Biblijski edukator o ishrani rekao je da se cimet koristi u medicini hiljadama godina. Drevni Kinezi su ga koristili još 2800. p.n.e. – sa tradicionalnom kineskom medicinom koja ga koristi kao sastojak u formulama protiv gripa i još mnogo toga. Zapadna herbologija, s druge strane, smatra cimet antibakterijskom biljkom koja može umanjiti šećer u krvi.
Ovo su najmoćniji prirodni antibiotici koji ubijaju sve bakterije https://t.co/5Jj0HlMxn8
— Nulta Tačka (@NultaTackaSrb) November 10, 2024
Egipćani su takođe koristili cimet u drevnim mešavinama za balzamiranje zbog njegovih antibakterijskih i antifungalnih efekata. Vekovima kasnije, sveta Hildegarda iz Bingena (1098-1179) je preporučila cimet kao univerzalni začin za sinuse i za lečenje prehlade, gripa, raka i takozvanog unutrašnjeg propadanja i sluzi. Čini se da savremena nauka potvrđuje nalaze sveca o cimetu – naime, njegovoj sposobnosti da spreči infekciju, leči loše varenje i druge telesne bolesti.
Adams je primetio da je cimet bio cenjen u biblijska vremena zbog svojih zdravstvenih svojstava, nazvavši ga jednim od čudesnih Božijih čuda medicine u majci prirodi. Ovaj začin je Božji molekul, moćan prirodni lek dostupan svima. Na kraju je zaključio da je sve što je Bog stvorio na Zemlji, uključujući cimet, oblik leka u svetu prirode koji potiče iz Njegove želje da učini lekove da budu u izobilju.