ELON MASK deo AGENDE? Planira da iskoristi CO2 iz ATMOSFERE za proizvodnju RAKETNOG GORIVA!
SpaceX, kompanija za svemirska istraživanja u vlasništvu Ilona Maska planira da iskoristi CO2 iz atmosfere i pretvori ga u raketno gorivo.
Drugim rečima, kompanija će bukvalno isisavati ugljen dioksid iz atmosfere kako bi ga koristila kao raketno gorivo.
Ilon Mask je još ranije objavio kako je ovo takođe važno za Mars.
Pa da, mi nemamo važnija posla i problema ovde, pa trebamo da se bavimo naseljavanjem Marsa. Uostalom, da li je važnije raketno gorivo za naseljavanje marsa ili bilje na našoj planeti.
Ako SpaceX bude upotrebljavao ugljen dioksid iz atmosfere za prozivodnju goriva, pa to krenu da rade sve druge svemirske angecije, biće ga sve manje u atmosferi, tim manje za biljke, što će negativno uticati na živi svet.
NASA već ima svoj sistem za apsorbovanje CO2 iz atmosfere.
Ne čini li vam se ovo kao deo klimatske histerije i smanjenja CO2 iz atmosfere zarad sprečavanja klimatskih promena?
Klovn, Genije i ličnost godine
Mask je izjavio u jednom od svojih tvitova:
„SpaceX pokreće program za uklanjanje CO2 iz atmosfere i pretvaranje u raketno gorivo. Molimo vas da se pridružite ako ste zainteresovani“.
Saopštenje je usledilo nekoliko dana nakon što su osnivač kompanije SpaceX i Tesla-e proglašen za ličnost godine u časopisu Times.
Časopis ga je u svom tekstu nazvao „klovnom, genijem, vizionarom, industrijalcem i šoumenom“.
Tehnologija “lova” na ugljenik
Jedan od načina na koji vlade pokušavaju da nadoknade emisije ugljenika su metode “lova” na ugljenik.
Sadnja drveća, na primer, jedan je od načina da se apsorbuje ugljen-dioksid.
Fabrika Orca, koja je otvorena u septembru ove godine, koristi tehnologiju direktnog zahvatanja vazduha i očekuje se da će svake godine ukloniti 4.000 tona ugljenika iz vazduha.
Filteri u masivnim ventilatorima u fabrici hvataju ugljenik iz atmosfere i skladište ga ispod zemlje u bazaltnoj steni gde se može mineralizovati.
Formula lova na ugljenik SpaceX-a još nepoznata
Nije jasno kako bi SpaceX uhvatio ugljenik i pretvorio ga u raketno gorivo.
Naučni procesi postoje.
Na primer Kanadska kompanija Carbon Engineering, koja pravi tečno gorivo od ugljen-dioksida koji hvata iz atmosfere, te ga kombinuje sa vodonikom iz vode.
NASA je takođe razvila svoj metod pretvaranja CO2 u gorivo, pomoću uređaja sa tankim filmom od metalnog oksida koji prekrivaju gas u gorivo pre nego što se emituje u atmosferu.
A kakve će posledice biti kada raketnog goriva bude na pretek, a nedovoljno ugljen-dioksida u atmosferi ostaje nam da vidimo.
Sada, kada je jasno da je Ilon Mask takođe dei Klimatske Agende ne čini li Vam se više kao biznismen koji gleda svoje interese u zelenoj agendi, a ne kao heroj za zaštitu ljudskih prava i sloboda?